herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Wyroluj Raka 2021

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

15 października jest Europejskim Dniem Walki z Rakiem Piersi. Dla uczczenia tego dnia oraz dla zwrócenia uwagi na chorobę, która coraz częściej dotyka nie tylko kobiety, ale także mężczyzn, odbyło się wydarzenie „Wyroluj Raka 2021”.

Uczestnicy wydarzenia pozują do zdjęcia z różową wstęgą
Punkt bezpłatnego badania USG piersi. W pomieszczeniu lekarz pielęgniarka oraz pacjentka. Po prawej stronie stoi parawan.
Punkt bezpłatnego badania USG

W imprezie, której organizatorem był powiat dzierżoniowski, wzięło udział około 100 uczestników. Nowością podczas tegorocznej edycji były bezpłatne badania profilaktyczne. Lekarz ginekolog ze Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie przeprowadzał USG piersi kobietom, które chciały skontrolować swój stan zdrowia.

Zdjęcie wydarzenia. Na zdjęciu uczestnicy trzymają różową wstęgę i swoje rowery do przejazdu wyznaczonej trasy.
Uczestnicy wydarzenia

Wydarzenie otworzył wspólnie z przedstawicielką Stowarzyszenia Kobiet Amazonki Dzierżoniów wicestarosta Andrzej Bolisęga. Przypominano o tym, że warto systematycznie korzystać z badań profilaktycznych i dbać o własne zdrowie każdego dnia. Zasady bezpieczeństwa związane z pokonaniem trasy rajdu przypomniał natomiast naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie Sylwester Sordyl.

Uczestnicy jadą ulicą - prawym psem - z Bielawy do Dzierżoniowa. Jest już ciemno ulice oświetlają latarnie i lampki rowerów.
Wyroluj Raka 2021

Różowa kolumna wystartowała z parkingu przed Jeziorem Bielawskim. Uczestnicy pokonali ponad dziewięciokilometrową trasę biegiem, na rowerach, rowerach, a nawet hulajnogach. Meta miała miejsce w pobliżu Sowiogórskiego Centrum Przesiadkowego w Dzierżoniowie. Na mecie każdy uczestnik różowej kolumny otrzymał pamiątkowy. Rozstrzygnięto również konkurs na najlepsze przebranie oraz nagrodzono najmłodszego i najstarszego zawodnika.

Uczestnicy jadą ulicą - prawym psem - z Bielawy do Dzierżoniowa. Jest już ciemno ulice oświetlają latarnie i lampki rowerów.
Wyroluj Raka 2021

Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy w chłodny piątkowy wieczór poświęcili swój czas i wzięli udział w uczczeniu Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi. Razem stworzyliście świetną atmosferę.

Duże podziękowania za pomoc i wsparcie dla partnerów wydarzenia: Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie, Straży Miejskiej Dzierżoniowa i Bielawy, Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bielawie i Stowarzyszenia Kobiet Amazonki Dzierżoniów.