herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Wyroluj Raka 2021 – już w ten piątek 15 października

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Dołącz do różowej kolumny i wspólnie z nami uczcij Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi

Trasę z Bielawy do Dzierżoniowa można pokonać biegiem, na rowerze, na rolkach lub hulajnodze.

W tym roku mamy kilka niespodzianek:
– konkurs na najlepsze przebranie,
– nagroda dla najmłodszego i najstarszego uczestnika,
– różową kolumnę rozrusza świetna muzyka i jeszcze lepszy prowadzący,
– na mecie medale i pamiątkowe butony dla każdego.

O bezpieczeństwo zadbają – Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie, Straż Miejska Bielawy, Straż Miejska Dzierżoniowa.
Tak jak podczas pierwszej edycji startujemy o godzinie 19.00 z parkingu przy Jeziorze Bielawskim (ul. Wysoka 1). Pojedziemy oświetloną kolumną ulicami Bielawy i Dzierżoniowa aż do Sowiogórskiego Centrum Komunikacyjnego w Dzierżoniowie. Uwaga uczestnicy – różowe stroje są mile widziane.

Do udziału w wydarzeniu pod hasłem Wyroluj Raka zapraszamy wszystkich – dzieci, młodzież i dorosłych. Jeśli biegasz, jeździsz na rolkach lub na rowerze weź udział w naszej inicjatywie.
Organizatorem imprezy jest Powiat Dzierżoniowski. Akcję wspierają: Komenda Powiatowa Policji w Dzierżoniowie, Straż Miejska Bielawy i Dzierżoniowa, NZOZ Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bielawie, Stowarzyszenie Kobiet Amazonki Dzierżoniów.

Więcej informacji: Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie, Biuro Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki, tel. 074 832 36 62, e-mail: promocja@pow.dzierzoniow.pl.