herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Wyroluj Raka 2021

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Powiat Dzierżoniowski już po raz drugi przyłącza się do różowego miesiąca i 15 października organizuje happening pod hasłem „Wyroluj Raka”.

Wsiądźmy na rower, pobiegnijmy lub włóżmy rolki i wspólnie uczcijmy Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi.

Tak jak podczas pierwszej edycji startujemy o godzinie 19.00 z parkingu przy Jeziorze Bielawskim (ul. Wysoka 1). Pojedziemy oświetloną kolumną ulicami Bielawy i Dzierżoniowa aż do Sowiogórskiego Centrum Komunikacyjnego w Dzierżoniowie. Uwaga uczestnicy – różowe stroje są mile widziane.

W tym roku podczas wydarzenia będzie można skorzystać z bezpłatnego mobilnego punktu USG, który poprowadzi dr n. med. Andrzej Popiela – Kierownik Oddziału Ginekologiczno-Położniczego NZOZ Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie. Punkt będzie dostępny w godzinach od 16:00 do 18:50 w budynku OSiR Bielawa przy ul. Wysokiej 1 (w pobliżu startu imprezy). Mogą z niego skorzystać kobiety, które chcą wykonać badanie USG piersi. Liczba miejsc ograniczona (zapisy drogą mailową na adres: promocja@pow.dzierzoniow.pl – obowiązuje kolejność zgłoszeń).

Na całym świecie październik jest miesiącem walki z rakiem piersi. Przy wczesnym wykryciu choroby jest duża szansa na całkowite wyleczenie. Wykryty w zaawansowanym stadium rak piersi może być jednak nieuleczalny. Dlatego tak ważna jest profilaktyka i edukowanie już od najmłodszych lat.

Do udziału w wydarzeniu pod hasłem Wyroluj Raka zapraszamy wszystkich – dzieci, młodzież i dorosłych. Jeśli biegasz, jeździsz na rolkach lub na rowerze weź udział w naszej inicjatywie.
Trasa liczy niewiele ponad 9 kilometrów i jest bardzo przyjazna, ponieważ praktycznie niemal cały czas przebiega „z górki” lub płasko. Dobra zabawa gwarantowana.

Organizatorem imprezy jest Powiat Dzierżoniowski. Akcję wspierają: Komenda Powiatowa Policji w Dzierżoniowie, Straż Miejska Bielawy i Dzierżoniowa, NZOZ Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bielawie, Stowarzyszenie Kobiet Amazonki Dzierżoniów.

Więcej informacji: Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie, Biuro Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki, tel. 074 832 36 62, e-mail: promocja@pow.dzierzoniow.pl.

REGULAMIN WYROLUJ RAKA 2021
TRASA IMPREZY