herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Wyroluj Raka 2022 – Memoriał Anny Grochowiny

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Powiat Dzierżoniowski po raz kolejny przyłącza się do różowego miesiąca i 14 października organizuje happening pod hasłem „Wyroluj Raka”.

W tym roku happening będzie miał charakter memoriału dla uczczenia pamięci Anny Grochowiny – prezeski Stowarzyszenia Kobiet „Amazonki” w Dzierżoniowie, która w ostatnim czasie przegrała walkę z chorobą nowotworową.

Wsiądźmy na rower, pobiegnijmy lub włóżmy rolki i wspólnie uczcijmy Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi.

Tak jak w poprzednich edycjach startujemy o godzinie 19.00 z parkingu przy Jeziorze Bielawskim (ul. Wysoka 1). Pojedziemy oświetloną kolumną ulicami Bielawy i Dzierżoniowa aż do Sowiogórskiego Centrum Komunikacyjnego w Dzierżoniowie. Uwaga uczestnicy – różowe stroje są mile widziane. Na mecie będzie również konkurs na najlepsze przebranie.

Uwaga zapisy na start w dniu happeningu od godziny 18:30.

Do udziału w wydarzeniu pod hasłem Wyroluj Raka zapraszamy wszystkich – dzieci, młodzież i dorosłych. Jeśli biegasz, jeździsz na rolkach lub na rowerze weź udział w naszej inicjatywie.
Trasa liczy niewiele ponad 9 kilometrów i jest bardzo przyjazna, ponieważ praktycznie niemal cały czas przebiega „z górki” lub płasko. Dobra zabawa gwarantowana.

Jak co roku będą z nami panie ze Stowarzyszenia Kobiet „Amazonki” w Dzierżoniowie, które będą promować badania profilaktyczne w kierunku wykrycia chorób nowotworowych.

Akcję wspierają:
– Komenda Powiatowa Policji w Dzierżoniowie,
– Straż Miejska Bielawy,
– Straż Miejska w Dzierżoniowie,
– Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bielawie,
– Stowarzyszenie Kobiet „Amazonki” Dzierżoniów,
– Bielawska Akademia Biegania.

Na całym świecie październik jest miesiącem walki z rakiem piersi. Przy wczesnym wykryciu choroby jest duża szansa na całkowite wyleczenie. Wykryty w zaawansowanym stadium rak piersi może być jednak nieuleczalny. Dlatego tak ważna jest profilaktyka i edukowanie już od najmłodszych lat.

Więcej informacji: Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie, Biuro Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki, tel. 074 832 36 62, e-mail: promocja@pow.dzierzoniow.pl.

REGULAMIN WYROLUJ RAKA 2022