herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

XII Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa z okazji Dnia Dziecka

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

4 czerwca w Alei Bajkowych Gwiazd odbędzie się XII Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa. Imprezę zaczniemy o godzinie 11.00, a do udziału zapraszamy mieszkańców powiatu dzierżoniowskiego.

Zarówno najmłodsi jak i nieco starsi mieszkańcy ziemi dzierżoniowskiej będą mogli nauczyć się jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia, jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej ale też dowiedzą się więcej o działaniu służb i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na terenie naszego powiatu.

Wydarzenie odbędzie się w ramach Dnia Dziecka, dlatego też zaplanowano mnóstwo działań towarzyszących przygotowanych specjalnie dla najmłodszych. Będzie strefa animacji, poczęstunek dla uczestników, baloniki, zabawy z maskotkami z Alei Bajkowych Gwiazd ale też pokaz tresury psów i pierwszej pomocy przedmedycznej, zapoznanie się ze specjalistycznym sprzętem policji, straży pożarnej i ratownictwa wodnego, a także pokaz ratownictwa technicznego (cięcie samochodu – uwalnianie uwięzionej osoby z wraku samochodu). Poza tymi atrakcjami do dyspozycji odwiedzających będzie też miasteczko ruchu drogowego, znakowanie rowerów, nieodpłatne porady prawne i poradnictwo obywatelskie. Na terenie Alei stanie też Krwiobus i punkt powiększania bazy dawców szpiku. O godzinie 12.00 zapraszamy też wszystkich do wspólnego odśpiewania Hymnu Państwowego.

 

Warto być w tym dniu z nami w Alei bajkowych Gwiazd. Organizatorami wydarzenia jest Starostwo Powiatowe, Komenda Powiatowa Policji w Dzierżoniowie i Urząd Miasta w Dzierżoniowie. Współorganizatorami: Urząd Miejski w Bielawie, Urząd Miasta w Piławie Górnej, Urząd Miasta i Gminy w Pieszycach, Urząd Miasta i Gminy w Niemczy, Urząd Gminy w Dzierżoniowie i Urząd Gminy w Łagiewnikach. Partnerami wydarzenia są Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie, Areszt Śledczy w Dzierżoniowie, Zespół Szkół Nr 3 w Dzierżoniowie, Stowarzyszenie „Bezpieczna Gmina – Bezpieczny Powiat” w Dzierżoniowie, Oddział Rejonowy PCK w Dzierżoniowie, Klub Honorowych dawców Krwi przy Komendzie Powiatowej Policji w Dzierżoniowie, Dzierżoniowski Ośrodek Kultury, Straż Miejska w Dzierżoniowie, a także Ratownictwo Wodne Rzeczpospolitej Oddział w Dzierżoniowie.