Starosta dzierżoniowski Grzegorz Kosowski zaprasza na XXVII Prezentacje Szkół Ponadpodstawowych, które odbędą się w dniach 4-5 marca 2026 r. w Zespole Szkół Nr 3 w Dzierżoniowie.

Podczas prezentacji lokalne licea, technika oraz szkoły branżowe zaprezentują swoją ofertę edukacyjną na rok szkolny 2026/2027 na specjalnie przygotowanych stoiskach informacyjnych. W tegorocznej edycji wydarzenia zaprezentują się następujące szkoły:
LICEA OGÓLNOKSZTAŁCĄCE:
- I Liceum Ogólnokształcące w Dzierżoniowie,
- II Liceum Ogólnokształcące w Dzierżoniowie,
- Liceum Ogólnokształcące w Bielawie.
SZKOŁY ZAWODOWE:
- Zespół Szkół Nr 1 im. prof. W. Rotkiewicza w Dzierżoniowie,
- Zespół Szkół Nr 2 im. prof. T. Kotarbińskiego w Dzierżoniowie,
- Zespół Szkół Nr 3 im. Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej
w Dzierżoniowie, - Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie.
SZKOŁY NIEPUBLICZNE:
- Szkoły Niepubliczne w Bielawie,
- Zespół Szkół Cechu Rzemiosł Różnych w Bielawie,
- Ochotniczy Hufiec Pracy – Młodzieżowe Centrum Kariery w Dzierżoniowie.
PORADNIA:
- Powiatowe Centrum Poradnictwa Psychologiczno- Pedagogicznego i Doradztwa Edukacyjnego w Dzierżoniowie.

Prezentacje Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Dzierżoniowskiego to doskonała okazja, aby:
- zapoznać się z kierunkami kształcenia,
- porozmawiać z nauczycielami i uczniami,
- uzyskać informacje dotyczące rekrutacji,
- dowiedzieć się więcej o możliwościach rozwoju, praktykach i współpracy z firmami.
W tym roku, w pierwszym dniu Prezentacji (środa) stoiska będą czynne do godziny 18:00, aby rodzice mogli spokojnie zapoznać się z ofertą szkół i porozmawiać z ich przedstawicielami.
Dodatkowo na stoiskach obecni będą przedstawiciele pracodawców, partnerów oraz sponsorów, którzy opowiedzą o możliwościach odbywania praktyk, staży oraz przyszłej ścieżce kariery zawodowej. Mamy nadzieję, że spotkania pomogą w podjęciu świadomej i trafnej decyzji dotyczącej dalszej edukacji.

Uroczyste rozpoczęcie Prezentacji odbędzie się 04.03.2026 r. o godz. 9.00 w sali wystawowej Zespołu Szkół Nr 3, ul. Słowiańska 6 w Dzierżoniowie.
Stoiska wystawiennicze będzie można odwiedzać:
- 04.03. (środa) – godz. 10.00 – 15.00 dla młodzieży, 15.00 – 18.00 dla Rodziców,
- 05.03. (czwartek) – godz. 8.30 – 14.00.
POWIAT