herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Za nami etap powiatowy Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Cztery osoby będą reprezentować powiat dzierżoniowski w etapie rejonowym 63. OKR-u. To wynik eliminacji powiatowych, które odbyły się 26 marca w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury.

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski to impreza otwarta skierowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz osób dorosłych. W poniedziałek 26 marca odbyły się eliminacje miejsko-powiatowe 63. edycji tego konkursu.

Prezentacje konkursowe oceniało jury w składzie: Janina Weretka-Piechowiak, Beata Gil i Jolanta Maniecka. Po wysłuchaniu 6 uczestników Turnieju Recytatorskiego jurorzy przyznali  cztery nagrody kwalifikujące do udziału w kolejnym etapie konkursu, a otrzymali je: Michał Swancar z Zespołu Szkół nr 3 w Dzierżoniowie, Julia Pastuszka z I Liceum Ogólnokształcącego w Dzierżoniowie, Piotr Marchewka z I LO w Dzierżoniowie oraz Aleksandra Szkwarek z Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury.

Etap rejonowy odbędzie się 11 kwietnia w Świdnickim Ośrodku Kultury.

Głównym organizatorem OKR-u jest Towarzystwo Kultury Teatralnej. Etap powiatowy wspólnie zorganizowali Dzierżoniowski Ośrodek Kultury oraz Wydział Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie.