herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Oferta dla absolwentów gimnazjum

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Już niedługo gimnazjaliści będą wybierać przyszłą szkołę. Wiele informacji, które mogą im pomóc w podjęciu tej ważnej decyzji, otrzymali podczas prezentacji szkół ponadgimnazjalnych zorganizowanych przez Zespół Szkół nr 3 w Dzierżoniowie.

Prezentacje szkół to wyjątkowa okazja dla absolwentów gimnazjum, by w jednym miejscu i czasie otrzymać potrzebne informacje. Na stoiskach każdej ze szkół można było porozmawiać z nauczycielami i uczniami, zapytać o proponowane na najbliższy rok kierunki kształcenia, zasady rekrutacji, ale też o mocne i słabe strony placówki i panujące w niej zwyczaje.

W tym roku prezentacje odbywają się już po raz 22. W przyszłym roku informacji o przyszłych szkołach będą szukać i gimnazjaliści, i ósmoklasiści. W związku z reformą szkolnictwa nastąpi powrót do prezentacji szkół średnich, jak było, gdy impreza odbywała się po raz pierwszy. – Historia zatoczyła koło – o czym podczas otwarcia prezentacji wspomniała Dorota Pieszczuch, dyrektor ZS nr 3.

Natomiast starosta Janusz Guzdek stwierdził, że mimo wciąż zmniejszającej się subwencji oświatowej szkoły prowadzone przez Powiat Dzierżoniowski rozwijają się dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym na poprawę infrastruktury i współpracę międzynarodową.

Szkoły publiczne oferują wysoki poziom nauczania, atrakcyjne zajęcia dodatkowe, stypendia dla uczniów z wysoką średnią i wybitnie utalentowanych oraz możliwość kształcenia w kierunkach poszukiwanych na rynku pracy.

Informacje na temat naboru do szkół ponadgimnazjalnych na rok 2018/2019