herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Zadbaj o swoje lepsze jutro – podejmij pracę!

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Pod takim hasłem odbędą się XII Powiatowe Targi Pracy, na które zaprasza 19 maja (w czwartek) Powiatowy Urząd Pracy w Dzierżoniowie.

Przeznaczone są dla wszystkich osób, które poszukują pracy. Będzie to największe wydarzenie rekrutacyjne na naszym terenie. Będzie to też doskonała okazja, aby oko w oko spotkać się z pracodawcą, a nawet od razu przejść rozmowę kwalifikacyjną.

– W tym roku swoje oferty pracy przedstawi 25 pracodawców, głównie z powiatu dzierżoniowskiego oraz 9 agencji pośrednictwa pracy, które mają w ofercie zarówno stanowiska w firmach z naszego terenu, jak również pod Wrocławiem oraz za granicą. W sumie wystawcy zaproponują ponad 500 ofert pracy, zarówno dla osób z niskimi, jak i wysokimi kwalifikacjami – mówi Agnieszka Walawska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Dzierżoniowie.

Oferty pracy i inne formy wsparcia PUP

Swoje stoiska podczas Targów Pracy będzie miał też PUP. Będą na nich dyżurować specjalistki do spraw programów realizowanych w urzędzie (PO WER i RPO WD), a dedykowanych osobom do 30. roku życia i po 30-tce. Będą informować o różnych formach wparcia, z jakich osoby bezrobotne mogą skorzystać, a jest to szeroki wachlarz propozycji: od pośrednictwa pracy i poradnictwa zawodowego rozpoczynając po staże, prace interwencyjne, szkolenia, a dla młodych także bony stażowe, szkoleniowe, czy na zasiedlenie kończąc. Ponadto środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Oczywiście nie zabraknie też ofert pracy, które ma w bazie PUP. Będzie je można przejrzeć i wydrukować za pomocą Info Kiosku.

Nie masz CV, pomożemy je przygotować!

– Serdecznie zapraszam także do naszego punktu konsultacyjnego CV, na którym doradcy nie tylko sprawdzą, czy nasze CV jest ok, ale także – jeśli okaże się, że dana osoba nie ma jeszcze profesjonalnych dokumentów aplikacyjnych, pomogą je stworzyć. Ważne tylko, aby osoby przyszły ze spisaną, choćby odręcznie, historią swojej edukacji i zatrudnienia oraz szkoleń i kursów, jakie odbyli oraz posiadanymi kwalifikacjami. Na stoisku będzie też dostępny fotograf, który wykona profesjonalne zdjęcie do dokumentów. Gotowe CV nasi doradcy wydrukują oraz nagrają na pendrivy, aby można je było także uaktualniać i drukować w późniejszym czasie – zachęca dyrektorka PUP.

Wsparcie przedsiębiorczości

Natomiast dla osób, które myślą o założeniu własnej firmy lub już ją prowadzą i szukają porad od specjalistów, będzie czekała strefa wsparcia przedsiębiorczości, a w niej eksperci Państwowej Inspekcji Pracy, Urzędu Skarbowego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, a także Funduszu Poręczeń Kredytowych Powiatu Dzierżoniowskiego, Funduszu Regionu Wałbrzyskiego czy Bielawskiej Agencji Rozwoju Lokalnego.