herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Zagrali w siatkówkę dla Blanki

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

27 lipca na plaży Jeziora Bielawskiego odbył się Charytatywny Piknik Siatkarski pod hasłem „Gramy dla Blanki”. Głównym celem wydarzenia była zbiórka funduszy dla zmagającej się z chorobą nowotworową 10-letniej Blanki Bartkowiak, mieszkanki Bielawy.

W turnieju siatkówki plażowej wystartowało 10 drużyn: „Straż Miejska Bielawa”, „Fajnie Jest Pomagać”, „Stokrotki”, „Kuzynki”, „Liderki”, „STS Budzów 1”, „STS Budzów 2”, „For Fun”, „Maniek&Mazio” i „Ronin”.

W sumie odbyły się 24 mecze, podczas których nie brakowało emocji, ale także dobrej zabawy. Pierwsze miejsce zajął zespół „Maniek&Mazio”. Drugą pozycję wywalczył „Ronin”, a trzecie „STS Budzów 1”.

Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych, dla których przygotowane były różne atrakcje, w tym między innymi: Strefa Zabawy z piłkami powietrznymi Bumper Ball, zamek dmuchany, wykonywanie warkoczyków, fotobudka, rejsy żeglarskie po jeziorze, pokazy OSP Bielawa i OSP Ostroszowice, warsztaty z Kompanią Górniczą Piława Górna, treningi oraz Zumba.

W sumie dzięki dobroczynności uczestników i drużyn oraz społeczności lokalnej, udało się wspólnie zebrać 9,189,34 zł! Dzięki tej pomocy Blanka jest bliżej powrotu do pełni zdrowia.

Oprac. na podstawie materiału Grzegorza Różyckiego