herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Zakład Aktywności Zawodowej PSONI w Dzierżoniowie z tytułem „Lodołamacza”

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

„Lodołamacze” to przedsięwzięcie, którego ideą jest „łamanie” stereotypów, uprzedzeń, a przede wszystkim obojętności na los osób z niepełnosprawnością, głównie na rynku pracy. Laureatem tegorocznej edycji została organizacja z Dzierżoniowa.

Zakład Aktywności Zawodowej PSONI w Dzierżoniowie działa od października 2019 roku zatrudniając obecnie 30 osób z niepełnosprawnością w stopniu znacznym lub umiarkowanym. W tym roku decyzją Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu otrzymał nominację do XVII edycji konkursu „Lodołamacze” w kategorii Rehabilitacja społeczno – zawodowa.

Tytułem „Lodołamacza” wyróżniane są instytucje, firmy i osoby, które jako cel działalności stawiają sobie eliminowanie barier społecznych, z jakimi na co dzień spotykają się osoby z niepełnosprawnościami. Tegoroczna XVII edycja konkursu odbyła się pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP, Pani Agaty Kornhauser-Dudy oraz Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej pod przewodnictwem Pani Minister Marleny Maląg.

22 czerwca 2022 roku podczas Regionalnej Gali XVII Edycji Konkursu LODOŁAMACZE 2022 w Opolu, Zakład Aktywności Zawodowej PSONI w Dzierżoniowie decyzją Kapituły Konkursu zajął 1 miejsce w swojej kategorii i tym samym dołączył do grona laureatów Ogólnopolskiej Gali Finałowej Lodołamacze 2022, która odbyła się 6 października 2022 roku na Zamku Królewskim w Warszawie. Ponadto ZAZ PSONI w Dzierżoniowie otrzymał niemniej prestiżowe wyróżnienie, bowiem decyzją Kapituły Konkursu, zajął on 3 miejsce w skali ogólnopolskiej.