herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Zakończenie roku szkolnego absolwentów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Dzisiaj ponad 560 uczniów z szkół prowadzonych przez powiat dzierżoniowski zakończyło rok szkolny. Był to dzień pożegnań z nauczycielami, przyjaciółmi i ławkami szkolnymi. Maturzyści będą mieli kilka dni na odpoczynek lub powtórkę materiału przed egzaminem dojrzałości, który zacznie się już w środę 4 maja językiem polskim.

Zakończenie roku szkolnego było okazją do złożenia podziękowań nauczycielom, dyrektorom i wszystkim pracownikom szkół, za pracę i zaangażowanie w edukację i rozwój młodych ludzi.
Tego dnia wyróżniono uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce. Nagrodą były stypendia – „Złoty Prymus”. Samorząd powiatu dzierżoniowskiego bowiem od lat realizuje program stypendialny dla uczniów szkół publicznych. W tym roku szkolnym tytuł „Złotego Prymusa” otrzymało 36 uczniów.


W uroczystych zakończeniach roku szkolnego uczestniczyli: starosta dzierżoniowski Grzegorz Kosowski, wicestarosta Andrzej Bolisęga, sekretarz powiatu Izabela Szygudzińska, członek zarządu powiatu Wacław Dziendziel oraz radna rady powiatu dzierżoniowskiego Bernadetta Szczypka.