herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Oficjalne otwarcie żłobka w Piławie Górnej

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Długo wyczekiwany projekt dobiegł końca. W Piławie Górnej oficjalnie nazwano nową placówkę opieki - żłobek "Bobo"

Choć sama instytucja działała już wcześniej przez krótki czas to dopiero dziś można mówić o oficjalnym otwarciu. Żłobek w Piławie Górnej otrzymał bowiem swoją nazwę – „Bobo”. Nazwa ta nawiązuje do byłych piławskich zakładów odzieżowych, odnosząc się jednocześnie do potocznego określenia dziecka.

To wielkie wydarzenie w historii miasta, gdyż tego typu obiekt był w nim oczekiwany już od lat. Zadowolenie i dumę z postawionego budynku w imieniu mieszkańców wyraził burmistrz miasta Krzystof Chudyk, jak również wicewojewoda dolnośląski Jarosław Kresa, poseł Marcin Gwóźdź i starosta dzierżoniowski Grzegorz Kosowski. Na otwarciu obecny był także burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski. Wszystkim gościom za przybycie i włożoną w inwestycję pracę podziękowała dyrektor Anetta Burek-Uchman .

Dodatkowo obiekt został pobłogosławiony przez obecnego na ceremonii ks. proboszcza z Parafii pw. Św. Marcina w Piławie Górnej – Krzysztofa Corę.

Otwarcie żłobka to nie tylko kwestia udogodnień dla mieszkańców, ale i ogólnego rozwoju całego regionu. Placówka oprócz profesjonalnej opieki dla najmłodszych zapewni również nowe miejsca pracy i zupełnie nowe warunki bytowe, dzięki czemu może się zmniejszyć emigracja do dużych miast.