herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Zalew na Krzywuli w Łagiewnikach

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

W powiecie dzierżoniowskim jest wiele miejsc nieodkrytych przez turystów, ale także przez samych mieszkańców. Jednym z nich jest Zalew na Krzywuli, zwany łagiewnicką tamą.

Zdjęcie zlewu w piękny, słoneczny dzień. Z lotu ptaka.

Zalew powstał pod koniec lat czterdziestych ubiegłego wieku w celu gromadzenia wody w trakcie kampanii cukrowniczych. Obecnie pełni on głównie funkcję sportowo-rekreacyjną i retencyjną.

Widok na zalew w Łagiewnikach. Przed zbiornikiem droga i barierka. Po obu stronach wody pola

Zalew Łagiewniki

Jest to idealne miejsce na wypoczynek lub spacer nad wodą w otoczeniu przyrody. Można tutaj spotkać wiele gatunków ptaków, w tym mewy, kaczki gęsi czy łabędzie. Wędkarze, dla których jest to świetne miejsce do połowu ryb twierdzą, że można tutaj spotkać nawet kormorany. Wody łagiewnickiej tamy zamieszkuje wiele gatunków ryb, w tym: sandacz, leszcz, lin, okoń, węgorz czy szczupak.

Na pierwszym planie zalew, a tle widok na pola i teren zalewu Łagiewnik.

Zalew Łagiewniki

Jest to naprawdę urokliwe miejsce, położone na uboczu, dzięki czemu w ciszy i spokoju można tutaj wypocząć w tygodniu bądź w weekend. Dojazd do zalewu jest bardzo dobry. Jadąc ulicą Jedności Narodowej należy skręcić w ulicę Sportową, by po kilkuset metrach dojechać do parkingu przy siedzibie Koła PZW nr 68 Łagiewniki.

foto: Powiat Dzierżoniowski