herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Zapaśniczki z Powiatu Dzierżoniowskiego z brązowymi medalami Mistrzostw Polski Seniorek

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Od 10 do 11 października w hali Ośrodka Sportu i Rekracji w Dzierżoniowie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorek w zapasach kobiet.

Po raz pierwszy w historii zapasów to właśnie w Dzierżoniowie odbyły się zawody najwyższej rangi w tej dyscyplinie sportu. Zawody współfinansowane były ze środków Powiatu Dzierżoniowskiego.

Wśród zawodniczek z całej Polski, Powiat Dzierżoniowski reprezentowały zapaśniczki MULKS Junior Dzierżoniów: Anna Czerwińska 50kg, Natalia Kołosz 59kg, Marzena Martyka 59kg, Paulina Martyka 72kg i Aleksandra Wojtaszek 76kg oraz klubu UKS IRON BULLS Bielawa: Olimpia Łosyk 53kg, Sandra Moskal 57kg i Roksana Łosyk 72kg.

Najlepiej zaprezentowały się Paulina Martyka i Roksana Łosyk, które w swoich kategoriach wagowych wywalczyły brązowe medale. Wysokie piąte miejsca zdobyły: Anna Czerwińska 50kg, Natalia Kołosz 59kg, Marzena Martyka 62kg, Aleksandra Wojtaszek 76kg i Olimpia Łosyk. Na siódmym miejscu uplasowała się Sandra Moskal 57kg.

W klasyfikacji klubowej MULKS JUNIOR Dzierżoniów ukończył mistrzostwa na 5 pozycji.