herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Zapraszamy na Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

W piątek 29 maja, w samo południe na dzierżoniowskim Rynku odbędzie się festyn edukacyjno – prewencyjny. Tego dnia na odwiedzających będą czekali policjanci, strażacy i ratownicy pogotowia, którzy przybliżą swoją pracę oraz przekażą, jak zachowywać się bezpiecznie. Po festynie swoje święto będą obchodzili strażacy, którzy otrzymają 42-metrową drabinę.

Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa to impreza cykliczna organizowana przy współpracy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie, Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie i Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie. Honorowy patronat nad tegorocznym Dniem objęli starosta dzierżoniowski oraz burmistrz Dzierżoniowa.

Celem przedsięwzięcia jest przybliżenie działań służb i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na terenie naszego powiatu oraz przekazanie treści edukacyjnych. Uczestnicy akcji mają okazję utrwalić sobie wiedzę na temat numerów alarmowych oraz właściwego sposobu zgłaszania zdarzeń do poszczególnych służb.

Dzień Bezpieczeństwa 2014

Tegoroczna edycja wydarzenia przybierze formę festynu, w ramach którego przewidziano wiele ciekawych atrakcji. Od godz. 12.00 będzie można zobaczyć pokazy sprzętu strażaków, policjantów oraz ratowników z Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, przejść szkolenia z kwalifikowanej pierwszej pomocy przeprowadzone przez strażaków oraz dowiedzieć się, na co uważać podczas zbliżających się wakacji.

Około godz. 12.30 odbędzie się pokaz uwalniania osoby poszkodowanej z wraku samochodu osobowego przy wykorzystaniu sprzętu ratowniczego. W trakcie imprezy na najmłodszych będą czekać dmuchane zamki – zjeżdżalnie, malowanie twarzy i gadżety w formie odblasków. Zakończenie festynu planowane jest na godz. 13.30.

Nowy samochód z drabiną

Dzień Strażaka
Również w tym dniu o godzinie 14.00 odbędzie się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka i przekazanie nowej drabiny mechanicznej o długości 42 metrów, którą otrzymają w tym dniu dzierżoniowscy strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Będzie to też okazja do wręczenia awansów, odznaczeń i dyplomów dla wyróżnionych strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, a także osób wspierających na co dzień straż pożarną.

Podczas obchodów Dnia Strażaka laureaci szczebla powiatowego XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem: „Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga!” otrzymają dyplomy i nagrody ufundowane przez starostę dzierżoniowskiego.
Oprawę muzyczną tegorocznych obchodów Dnia Strażaka przygotowała Miejska Orkiestra Dęta z Dzierżoniowa.

Organizatorzy:
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie
Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie Urząd Miasta w Dzierżoniowie
Komenda Powiatowa Policji w Dzierżoniowie
Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Grupa Wałbrzysko – Kłodzka
Stowarzyszenie „Bezpieczna Gmina – Bezpieczny Powiat” w Dzierżoniowie
Market „Kaufland” z Dzierżoniowa