herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Zapraszamy na sesję Rady Powiatu

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Pomoc społeczna będzie wiodącym tematem najbliższej sesji Rady Powiatu, która odbędzie się 22 marca. Podczas spotkania uhonorowani zostaną autorzy najpiękniejszych kartek wielkanocnych oraz najlepszych spotów promujących odnawialne źródła energii.

Sesja rozpocznie się od wręczenia wyróżnienia dla Jarosława Węgłowskiego za reprezentowanie Ziemi Dzierżoniowskiej na Międzynarodowych Targach Gospodarki Żywnościowej, Rolnictwa i Ogrodnictwa Internationale Grüne Woche 2016 w Berlinie.

Poza tym nagrodzeni zostaną laureaci VII Powiatowego Konkursu Kartek Wielkanocnych oraz konkursu „Odnawialne źródła energii na terenie Powiatu Dzierżoniowskiego”.

W głównym temacie sesji wystąpi Anna Łata, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Ochrony Zdrowia w Dzierżoniowie, która omówi działalność kierowanej przez siebie jednostki w 2015 roku, a szczególnie realizację zadań związanych z polityką prorodzinną i wspieraniem osób niepełnosprawnych.

W roboczej części posiedzenia radni rozpatrzą kilka projektów uchwał, m.in. w sprawie podziału środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2016 roku, w sprawie uchylenia uchwały dotyczącej stosowania powiatowego bonu edukacyjnego oraz w sprawie wprowadzenia zmian do uchwały budżetowej na rok 2016.

Sesja rozpocznie się o godz. 9.00. Zapraszamy.

Porządek obrad sesji Rady Powiatu