herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Zapraszamy na Święto Kapusty w Wojsławicach

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Już po raz szósty odbędzie się w wojsławickim Arboretum Śląski Festiwal Kapusty. Miłośnicy kapusty i piosenki biesiadnej zbiorą się 2 października.

Zabawa rozpocznie się o godz. 12.00. Kilka minut później zebrani zapoznają się z tradycyjnymi sposobami kiszenia kapusty. Będzie też konkurs na szatkowanie kapusty (godz. 13.30) i kolejny konkurs, tym razem kulinarny „Kapuściane szaleństwa 2016” (godz. 14.30). Zwieńczeniem dnia będzie Konkurs Piosenki Biesiadnej „Biesiadowanie w kapuście” (godz. 15.00-18.00), po którym organizatorzy zapraszają do wspólnej biesiady.

Osoby, które chcą wziąć udział w konkursie kulinarnym do godz. 13.00 muszą dostarczyć przygotowaną przez siebie potrawę w ilości wystarczającej do ocenienia przez trzyosobowe jury. W konkursie mogą wziąć udział nie tylko osoby indywidualne, ale także koła gospodyń wiejskich oraz inne stowarzyszenia i organizacje reprezentowane przez 2-4 osób. Komisja oceni smak, zapach, konsystencję i wygląd potrawy, a także elementy dekoracyjne i estetykę produktu. Za zajęcie trzech pierwszych miejsc zostaną wręczone rośliny o wartości 300, 200 i 100 złotych.

Natomiast w konkursie piosenki biesiadnej weźmie udział dziesięć zespołów. Będzie to wspaniały koncert dla widzów i jednocześnie rywalizacja dla zespołów, które powalczą o statuetkę i 400 zł.

Organizatorami imprezy są Arboretum w Wojsławicach i Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie.

Regulamin konkursu kulinarnego

plakat_kapusta_2016