herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Specjalistyczny sprzęt od WOŚP

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Blisko 270.000 zł kosztował sprzęt przekazany dla Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Bielawie, który Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie otrzymał od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Z ramienia Fundacji aktu przekazania 21 września dokonał Jarosław Rudnicki – szef Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Dzierżoniowie. ZOL otrzymał ssak elektryczny, podnośnik elektryczny mobilny, 30 łóżek wielofunkcyjnych wraz z materacami i szafkami przyłóżkowymi, wózek inwalidzki oraz dwa materace przeciwodleżynowe. Ogólna wartość przekazanego sprzętu to 269.701 zł.

– Jest to dla nas sztabowców szczególna chwila,  gdy do powiatu trafia sprzęt ufundowany przez Wielką Orkiestrę mamy poczucie, że cała nasza praca ma sens – mówi Jarosław Rudnicki.

Z otrzymanego sprzętu cieszą się podopieczni oddziału, ale także i pracownicy, dla których jest on wielkim ułatwieniem w pracy. – My, jako szpital nie jesteśmy w stanie dokonywać wszystkich niezbędnych inwestycji, dlatego tak bardzo jesteśmy wdzięczni za przekazany nam dar. Jedno otrzymane łóżko z wyposażeniem wraz z szafką to koszt 7000 zł. Przy środkach otrzymywanych od Narodowego Funduszu Zdrowia taki zakup nie byłby możliwy – wyjaśnia prezes szpitala Maciej Smolarz.

– Środki przekazywane przez NFZ są niewystarczające i przeznaczone na leczenie. Dlatego Powiat Dzierżoniowski wspiera szpital w wielu działaniach inwestycyjnych. W tym roku przekazał już 750.000 zł, a w kolejnym będą to następne środki – mówi starosta Janusz Guzdek. – Taki „zastrzyk” inwestycyjny w formie dzisiejszego daru od WOŚP jest bezcenny.

Od 2009 r. NZOZ Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie Sp. z o.o. otrzymał w darze od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sprzęt o wartości 422.553,57 zł, ale na tym nie koniec. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku do szpitala trafi 15 łóżek oraz sprzęt z przeznaczeniem na oddział pediatryczny.