herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Zaszczep się przeciwko COVID-19

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Powiat Dzierżoniowski zachęca do udziału w powszechnej akcji szczepień przeciwko COVID-19.

Warto o tym pomyśleć już teraz ponieważ lekarze i wirusolodzy przestrzegają przed kolejną falą zakażeń, między innymi groźnym wariantem Delta.
Im więcej osób się zaszczepi, tym ochrona przed koronawirusem będzie skuteczniejsza.

Szczepionka jest ogromną szansą na uodpornienie społeczeństwa na zakażenie oraz zdobycie kontroli nad transmisją wirusa SARS-CoV-2. Jest po prostu nadzieją na powrót do normalności.
Wdrożenie masowych szczepień, przy wysokim procencie osób zaszczepionych, pozwoli na stałe powrócić do pełnej funkcjonalności szkół, sklepów, obiektów sportowych i kulturalnych.
Zaszczep się w trosce o zdrowie swoje i najbliższych.

Więcej o szczepionce na stronach rządowych.
Przypominamy, że na terenie Powiatu Dzierżoniowskiego można zaszczepić się między innymi NZOZ Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie Sp. z o.o.

Wykaz punktów szczepień:

Rejestracja do Powszechnego Punktu Szczepień
– infolinia 989;
– online przez e-rejestrację.

Kilka dni temu mobilny punkt szczepień został zorganizowany przez gminę Niemcza, Powiat Dzierżoniowski i Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie. Cieszył się on dużą popularnością, dlatego też podjęta została decyzja o kontynuacji akcji. Kolejna odsłona tej akcji odbędzie się w Łagiewnikach.

Mobilny punkt szczepień zostanie zorganizowany przy pomocy Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie. W pierwszej kolejności szczepieni będą mieszkańcy Gminy Łagiewniki. Szczepienie będzie jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson i odbędzie się w sobotę 31 lipca w budynku Gminnego Ośrodka Kultury, Bibliotek i Sportu na ulicy Wrocławskiej 1, w godzinach 10:00 – 14:00.

Po szczepieniu można będzie wziąć udział w wydarzeniu „Śniadanie na trawie w Łagiewnikach” które odbędzie się na ulicy Nadrzecznej 27. Dla wszystkich zaszczepionych w tym dniu poczęstunek oraz atrakcje dla dzieci.