herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Zebranie Młodzieżowego Zespołu Doradczego Powiatu Dzierżoniowskiego

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Młodzieżowy Zespół Doradczy Powiatu Dzierżoniowskiego spotkał się po raz pierwszy w nowym roku aby omówić działania na nadchodzące miesiące.

18 stycznia młodzież rozpoczęła zebranie od zwiedzenia jednej z pereł powiatu dzierżoniowskiego.
Zwiedzanie zabytkowego Młyna Hilberta było żywą lekcją historii, podczas której uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat tego zabytkowego obiektu.

Warto podkreślić, że młyn powstał w latach 40-tych XIX wieku i działał aż do roku 2016.
Zachowane w nim maszyny działały bez istotnych zmian czy modernizacji produkując setki tysięcy ton mąki. Wszelkie udostępnione dla zwiedzających maszyny obrazują poziom rozwoju techniki młynarskiej lat 30-tych XX wieku.

Dzięki odwiedzinom w Młynie Hilberta młodzież zapoznała się z procesem wytwarzania mąki, specyfiką funkcjonowania młyna oraz wieloma z ciekawostkami związanymi z procesem powstawania mąki, od ziarna aż do gotowego i zapakowanego produktu.

W drugiej części spotkania Młodzieżowy Zespół Doradczy omówił plany na 2023 rok. Oprócz tego młodzież przedyskutowała najbliższe działanie, które będzie skierowane do seniorów z powiatu dzierżoniowskiego. Młodzież obecnie bowiem przygotowuje dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Bielawie wydarzenie pod nazwą „Karnawał jak z dawnych lat”.

W spotkaniu koordynowanym przez Biuro Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie uczestniczyła nauczycielka z Zespołu Szkół nr 2 w Dzierżoniowie Bernadetta Szczypka.