herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Zespół Śląsk w Wojsławicach

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

W niedzielę 26 czerwca zapraszamy do Arboretum w Wojsławicach, gdzie odbędą się dwie duże imprezy - II Dolnośląskie Święto Czereśni oraz XV Dolnośląski Przegląd Zespołów Folklorystycznych im. ks. dr. Jana Dzierżona. Gwiazdą wieczoru będzie Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny.

Niedzielny program zapowiada się bardzo ciekawie. O najważniejszych chorobach i szkodnikach czereśni oraz o tym, jak się ich pozbyć opowie na wykładzie dr Janusz Mazurek. Po tej dawce wiedzy przeprowadzone zostaną trzy konkursy. Wybrany zostanie najciekawszy „Ekologiczny strach na wróble”. Będzie też coś dla ciała, bo gospodynie domowe przyniosą potrawy wykonane z czereśni, aby jury wybrało najsmaczniejszą „Czereśniową fantazję”. Wreszcie na koniec wybrani zostaną Królowa i Król Czereśni. Natomiast przez cały dzień trwał będzie kiermasz roślin ogrodowych.

W tym roku w ramach przeglądu folklorystycznego na scenie nie pojawi się kilkanaście zespołów, jak bywało to wcześniej. Z okazji jubileuszu najaktywniejsze z nich zasiądą na widowni. Natomiast na scenie pojawią się ZPiT Poloneziaki z Bielawy, Akademicki ZPiT Jedliniok z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, a o godz. 18.00 – ZPiT Śląsk im. Stanisława Hadyny.

Organizatorami imprezy są Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie oraz Arboretum w Wojsławicach.

Konkurs „Czereśniowe Strachy” – regulamin

Konkurs kulinarny „Czereśniowe Fantazje” – regulamin

Konkurs na wybór Królowej i Króla Czereśni – regulamin

Program II Święta Czereśni

plakat_folklor_2016