herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

„Znam Góry Sowie” prawie pół tysiąca zweryfikowanych odznak

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Dziś odznaką "Znam Góry Sowie" mogą się poszczycić mieszkańcy 105 miejscowości spośród 13 województw z Całej Polski, ale również zagraniczni turyści, np. z Norwegii. Rozdano juz prawie 500 zweryfikowanych małych odznak „Znam Góry Sowie”.

 

Celem odznaki jest zachęcenie do poznania Gór Sowich, uprawiania turystyki i krajoznawstwa górskiego oraz odwiedzania atrakcji turystycznych znajdujących się na terenie Gór Sowich, a program skierowany jest głownie do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich oraz oczywiście do dorosłych.

W związku z tym, że rozdysponowano już prawie pół tysiąca odznak w dniu 17 lutego 2020 r. odbyło się spotkanie, podczas którego Wiceprezes Stowarzyszenia Turystycznego Gmin Gór Sowich – Marek Chmielewski oraz Mirosław Gontkowski – koordynator projektu, znany przewodnik i pasjonat turystyki rozmawiali o poszerzeniu projektu dla turystów o nowe wyzwania. Pięćsetna odznaka ma być wyjątkowa, co będzie ją wyróżniało, dowiemy się wkrótce. Dodatkowo z dwustopniowej obecnie odznaki (Mała i Duża) planuje się utworzyć trzy stopnie i wprowadzić Wielką odznakę.
Regulamin odznaki jest dostępny na stronie Stowarzyszenia www.gorysowie.org, a Książeczkę Weryfikacyjną można nabyć bezpośrednio u pana Mirosława Gontkowskiego z PTTK Ząbkowice (kontakt w Regulaminie Odznaki), a także w niektórych lokalizacjach Odznaki (wykaz miejsc dostępny również na stronie www STGGS) oraz w siedzibie Stowarzyszenia Turystycznego Gmin Gór Sowich, które znajduje się w Sowiogórskim Centrum Komunikacyjnym w Dzierżoniowie.