herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Znamy najlepszych wędkarzy

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Otwarte Spławikowe Zawody Wędkarskie o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu odbyły się 25 sierpnia na terenie zbiornika wodnego w Owieśnie.

W zawodach uczestniczyło 35 zawodników i zawodniczek. Zawody rozegrano w czterech kategoriach, w tym w kategorii seniorów, juniorów, kobiet oraz samorządowców i pracowników samorządowych. Warunki atmosferyczne były sprzyjające dla wędkarzy i połów był obfity.

W kategorii seniorów zwyciężył Józef Długosz, uzyskując 3535 punktów. Drugie miejsce wywalczył Dominik Jasiczak, który zdobył 2880 punktów. Natomiast trzeci był Karol Magiera (2670 punktów).

W kategorii juniorów triumfował Piotr Śliwiński, uzyskując 2145 punktów. Drugie miejsce wywalczył Igor Jabłonowski, który zdobył 2000 punktów. Trzecie miejsce zajął Wiktor Gocko – 725 punktów.

W kategorii kobiet na pierwszych trzech miejscach uplasowały się Sylwia Szywała (1870 punktów), Anna Błaszczyk (1055 punktów) i Alicja Długosz (905 punktów).

W kategorii samorządowcy i pracownicy samorządowi zwyciężył Stanisław Jurewicz, uzyskując 525 punktów. Drugie miejsce wywalczyła Monika Turczyńska-Gocko, zdobywając 60 punktów.

Puchary i nagrody rzeczowe wręczał Marian Kowal – Przewodniczący Rady Powiatu Dzierżoniowskiego. Wręczone zostały również ufundowane przez Koło PZW Dzierżoniów pamiątkowe puchary, a otrzymali je: Denis Magiera (najmłodszy uczestnik) oraz Dominik Jasiczak (za złowienie największej ryby). Dla wszystkich uczestników zawodów oraz osób towarzyszących przygotowano gorący poczęstunek oraz znaczek okolicznościowy zawodów.

Organizatorami zawodów byli Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie i PZW Koło Miejskie w Dzierżoniowie. Organizatorzy dziękują Kołu PZW w Bielawie za udostępnieni i przygotowanie zbiornika wodnego w Owieśnie.