herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Zobacz najpiękniejsze strachy na wróble

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Podczas I Święta Czereśni, które odbyło się 21 czerwca w Arboretum w Wojsławicach, zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego „Czereśniowe strachy”. Konkursowe prace zostały zaprezentowane na terenie ogrodu, gdzie powstała ekspozycja „Straszna aleja”.

Zadaniem uczestników było zaprojektowanie i wykonanie dowolną techniką „Stracha na wróble”. Preferowane było wykorzystanie materiałów proekologicznych i biodegradowalnych.

Na konkurs napłynęło 27 prac. Oceniało je jury w składzie: Alicja Hromada – dyrektor Wydział Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie, Andrzej Kukuła – dyrektor Niemczańskiego Ośrodka Kultury oraz prof. Tomasz Nowak – dyrektor Arboretum w Wojsławicach.

Wyniki konkursu:

I MIEJSCE –  praca zespołowa uczniów Zespołu Gimnazjów nr 3 im. Stanisława Konarskiego w Dzierżoniowie
II MIEJSCE – Bartosz Tomczuk z kl. IV B w Zespole Szkół w Niemczy
III MIEJSCE – Józefa Kwiatkowska oraz Alicja Łysiak z kl. I A i II ze Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół w Niemczy
NAGRODA PUBLICZNOŚCI – Bartosz Tomczuk z kl. IV B w Zespole Szkół w Niemczy
SPECJALNE WYRÓŻNIENIE dyrektora Ogrodu Botanicznego, dr. hab. Tomasza Nowaka – Julia Felisiak i Róża Mazurek ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Dzierżoniowie SPECJALNE WYRÓŻNIENIE inspektora Arboretum, Hanny Grzeszczak-Nowak – Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Piławie Górnej
WYRÓŻNIENIE – Natalia Świerczyńska ze Szkoły Podstawowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ostroszowicach oraz Dorota i Jakub Sudół z kl. IV B ze Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół w Niemczy

Wszyscy laureaci otrzymali nagrody finansowe. Organizatorami konkursu plastycznego „Czereśniowe strachy” byli Arboretum w Wojsławicach oraz Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie.

Konkurs odbył się w ramach I Święta Czereśni, podczas którego przeprowadzono także wybory Królowej Czereśni 2015 i konkurs kulinarny „Czereśniowe fantazje”. Uczestnicy imprezy mogli skosztować czereśniowych smakołyków, doszkolić się, zabawić oraz zakupić unikatowe odmiany drzewek, krzewów owocowych i ogrodniczej literatury.

Galeria zdjęć z I Święta Czereśni