herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Starostwo dla NGO

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Z jakich źródeł organizacje pozarządowe mogą pozyskiwać środki zewnętrzne na swoją działalność? – odpowiedź na to pytanie poznali przedstawiciele III sektora podczas szkolenia, które 22 czerwca zorganizowało dla nich Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie.

Gminne i powiatowe konkursy na realizację zadań publicznych to główne źródło dotacji, o które z powodzeniem występują lokalne organizacje pozarządowe. Nie jest to jednak jedyna możliwość pozyskania wsparcia finansowego.

Pozostałe źródła dotacji, po które można sięgać jeszcze w tym roku, podczas szkolenia pn. „Aktywność obywatelska III sektora” przedstawił Marcin Romanowski – prezes Zarządu Fundacji Manufaktura Inicjatyw.

Spotkanie miało także na celu przybliżenie założeń ustawy, która wejdzie w życie 6 września br., wprowadzającej petycje jako możliwość wpływania obywateli na działania władzy publicznej. Zagadnienie omówił senator RP Stanisław Jurcewicz.

Szkolenie zostało zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie przy współpracy Fundacji Manufaktura Inicjatyw.

– Szkolenie dla NGO to nasza kolejna inicjatywa zrealizowana w ramach umowy partnerskiej z gminami dotyczącej współpracy na rzecz trzeciego sektora – mówi Grażyna Wójcik, kierownik Biura Spraw Obywatelskich, Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie. – W tym roku, chcąc wesprzeć organizacje z całego powiatu, zorganizowaliśmy już: spektakl dla najmłodszych „Kolorowa zima” tuż przed feriami zimowymi, Powiatowy Dzień Kombatanta oraz III Powiatowy Dzień Organizacji Pozarządowych „NGO – to jest to!”.