herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

„Zostań Mikołajem dla dzieci z rodzin zastępczych”

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Zachęcamy do udziału we wspaniałej przedświątecznej akcji „Zostań Mikołajem dla dzieci z rodzin zastępczych”. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dzierżoniowie.

Już ubiegły rok pokazał, że nie ma rzeczy niemożliwych, a wokół nas są ludzie o wielkich sercach.
Mając w pamięci sukces zeszłorocznej inicjatywy „Zostań Mikołajem dla dzieci z rodzin zastępczych”, w wyniku której udało się spełnić marzenia i rozpromienić twarz ponad 50 dzieci, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie jest gotowe na kolejne wyzwanie. Jednak bez Waszej pomocy i wsparcia ta wspaniała inicjatywa na pewno się nie uda.

Poniżej szczegóły akcji:
Ponownie zbliżają się Święta, a nasze dzieci z wielkim zaangażowaniem przynoszą własnoręcznie wykonane listy z gwiazdkowymi marzeniami, licząc na ich spełnienie.
W związku z powyższym, 20 grudnia 2019 roku pragniemy zorganizować „II Spotkanie Świąteczne”, w trakcie którego każde dziecko otrzyma upominek oraz będzie miało okazję do chwil zapomnienia.

Jest to dla nas szczególnie ważne, gdyż niejednokrotnie nasi podopieczni w swoim dotychczasowym życiu nie mieli szansy poczuć magii Świąt i doświadczyć panującej w tym okresie atmosfery.
Nasi podopieczni to dzieci w przedziale wiekowym 0-18 lat, z różnymi zainteresowaniami, pasjami, marzeniami i potrzebami. Z ogromnym bagażem doświadczeń – nie zawsze pozytywnych.
W bieżącym roku również chcielibyśmy pośredniczyć w przekazaniu paczek Świątecznych dzieciom umieszczonym w pieczy zastępczej oraz dzieciom biologicznym opiekunów zastępczych, które w swojej codzienności otwierają się na nowych członków rodziny i często bez sprzeciwu dzielą się swoimi rodzicami.

Aby ułatwić naszym Mikołajom podjęcie decyzji o wyborze prezentów, jako organizatorzy Spotkania zobowiązujemy się do stworzenia choinek dziecięcych marzeń, których dekoracje stanowić będą przepełnione nadzieją i emocjami listy wykonane przez naszych podopiecznych. Dzięki takiemu rozwiązaniu, każdy Mikołaj będzie miał możliwość samodzielnego wybrania listu i zrealizowania dowolnej ilości dziecięcych marzeń.

W związku z chęcią dotarcia do jak największej ilości osób, choinki wystawione będą od 27 listopada 2019 roku w budynku:
– Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie , Rynek 27, II piętro, sekretariat;
– Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Ochrony Zdrowia w Dzierżoniowie, ul. Piastowska 1, III piętro;

Liczymy na Państwa wsparcie, wierząc, że oprócz satysfakcji osób prywatnych może to być również wspaniała promocja i reklama Państwa firmy.
Wierzymy, że Państwa pomoc przyczyni się do kolejnego sukcesu akcji i będzie wkładem w radość i uśmiech dzieci.

Jeżeli chcieliby Państwo porozmawiać o naszej inicjatywie, zapoznać się z marzeniami naszych dzieci i rodzin zapraszamy do kontaktu z p. Małgorzatą Sazońską- nr tel.74/ 833 98 96.
KONTAKT PRZEZ FACEBOOK