herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Zostań Mikołajem dla dzieci z rodzin zastępczych

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Zbliżają się święta - czas pełen magii i ciepła. Czas, w którym wszystkie dzieci z nadzieją i ekscytacją spoglądają w okno wierząc, że spełnią się ich marzenia, a Święty Mikołaj nie zawiedzie.

W tym okresie Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Ochrony Zdrowia w Dzierżoniowie chce pośredniczyć w przekazaniu paczek mikołajkowych dzieciom umieszczonym w pieczy zastępczej oraz dzieciom biologicznym opiekunów zastępczych, które w swojej codzienności otwierają się na nowych członków rodziny i często bez sprzeciwu dzielą się swoimi rodzicami. Upominki zostaną przekazane podczas spotkania, które zostanie zorganizowane przed świętami Bożego Narodzenia.

– Jest to dla nas szczególnie ważne, gdyż niejednokrotnie nasi podopieczni w swoim dotychczasowym życiu nie mieli szansy poczuć magii świąt i doświadczyć panującej w tym okresie atmosfery – mówi Elżbieta Jabrzyk, dyrektor PCPRiOZ w Dzierżoniowie. – Nasi podopieczni to dzieci w przedziale wiekowym 0-18 lat, z różnymi zainteresowaniami, pasjami, marzeniami i potrzebami. Z ogromnym bagażem doświadczeń – nie zawsze pozytywnych.

Aby ułatwić Mikołajom podjęcie decyzji o wyborze prezentów, PCPRiOZ zbierze od dzieci listy z marzeniami i udostępni je w siedzibie Centrum przy ul. Piastowskiej 1. Dzięki temu każdy Mikołaj będzie miał możliwość zrealizowania dowolnej liczby dziecięcych marzeń. Państwa pomoc umożliwi realizację Spotkania i będzie wkładem w radość i uśmiech dzieci.

Osoby zainteresowane inicjatywą, które chcą się zapoznać z marzeniami dzieci i rodzin, zapraszamy do kontaktu z p. Elżbietą Jabrzyk lub Małgorzatą Sazońską pod nr tel. 74 833 98 96.