herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Zwyciężyli w programie Kindloteka

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bielawie znalazł się w gronie czterech szkół na Dolnym Śląsku, które zostały objęte programem wsparcia bibliotek uruchomionym przez firmę Amazon.

Program Kindloteka został ogłoszony przez firmę Amazon 23 kwietnia br. w Światowy Dzień Książki. Polega on na przekazywaniu do bibliotek szkolnych czytników Kindle z wyborem książek w formie elektronicznej oraz książek w formie tradycyjnej – papierowej.

Do konkursu, w którym nagrodą było stworzenie specjalnego kącika czytelniczego, przystąpił Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bielawie.

– W aplikacji konkursowej przedstawiliśmy działania szkoły na rzecz czytelnictwa obejmujące w szczególności inicjatywy realizowane wśród uczniów szkoły oraz będące wynikiem współpracy z Biblioteką Miejską w Bielawie – mówi dyrektor szkoły Marzanna Kamińska. – Naszym zadaniem było przekonać, iż jesteśmy najlepszym kandydatem do uzyskania wsparcia ze strony Amazona.

Pracownicy firmy, w tym mieszkańcy Bielawy w anonimowych ankietach głosowali na wybrane placówki. ZSO w Bielawie znalazł się w gronie czterech szkół województwa dolnośląskiego, które zwyciężyły w konkursie.

Szkoła otrzymała 10 czytników Kindle z wgranymi książkami w języku angielskim i języku niemieckim z możliwością pozyskiwania nowych pozycji w różnych językach oraz 100  książek w formie papierowej, o tematyce wybranej przez uczniów.
Gratulujemy!