herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

1,7 mln zł na „Klucz do zawodu”

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Starostwo Powiatowe w partnerstwie z Fundacją Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego otrzymało 1,7 mln zł na realizację projektu „Klucz do zawodu – dostosowanie szkolenia zawodowego szkół powiatu dzierżoniowskiego do potrzeb rynku pracy”.

Wynikiem realizacji projektu będzie zwiększenie szans na zatrudnienie uczniów, po zakończonym procesie kształcenia zawodowego realizowanego w szkołach powiatu dzierżoniowskiego. W projekcie wezmą udział zarówno uczniowie jak i nauczyciele. 194 uczniów przejdzie staże i praktyki zawodowe, 300 – weźmie udział w zajęciach z doradztwa edukacyjno-zawodowego, 476 uczniów szkół zawodowych i technicznych przejdzie kursy kwalifikacyjne. Natomiast 42 nauczycieli weźmie udział w stażach i szkoleniach, a 12 nauczycieli przedmiotów zawodowych i instruktorów praktycznej nauki zawodu przejdzie szkolenia z wykorzystaniem narzędzi TIK i metod wypracowanych w ramach innowacyjnych projektów zrealizowanych w poprzednich latach. Dodatkowo doposażonych zostanie sześć pracowni zawodowych w: Zespołach Szkół nr 1, 2, 3 w Dzierżoniowie, Zespole Szkół w Pieszycach, Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie oraz Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczy w Dzierżoniowie.

Staże dla uczniów będą realizowane w dziedzinach: mechatronika, mechanika pojazdów samochodowych, technika pojazdów samochodowych, systemy i urządzenia OZE, budownictwo, fototechnika, geodezja, architektura krajobrazu, gastronomia, hotelarstwo, fryzjerstwo, handel ekonomia oraz farmaceutyka. Wszystkie staże i praktyki odbędą się na terenie Dolnego Śląska ze szczególnym uwzględnieniem WSSE Investpark. Ponadto dla uczniów przewidziano kursy, a wśród nich: SEP 1 kV, kierowcy wózka widłowego, spawacza, florysty wizażysty, baristy, stylizacji paznokci, carvingu, obsługi kasy fiskalnej, kuchni molekularnej oraz na prawo jazdy. Dodatkową atrakcją projektu będą wycieczki, w tym np. na Targi Poznańskie.

Projekt będzie realizowany od stycznia 2017 roku do końca listopada 2018 roku.