herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

20-lecie nadania Szkole Podstawowej w Łagiewnikach imienia Jana Pawła II

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

W 2002 roku Szkoła Podstawowa w Łagiewnikach ogłosiła wyniki wyborów na swojego nowego patrona. Dziś mija 20 lat od kiedy łagiewnickie dzieci rozwijają się pod skrzydłami polskiego papieża.

Z tej okazji zorganizowano uroczyste obchody jubileuszu na szkolnym boisku z udziałem licznie zaproszonych gości. Wśród nich znaleźli się absolwenci szkoły, emerytowani dyrektorzy, delegacje z zaprzyjaźnionych placówek oświatowych, lokalne duchowieństwo, a także przedstawiciele władz samorządowych – w tym między innymi: wójt gminy Łagiewniki Jarosław Tyniec, przewodnicząca Rady Gminy Łagiewniki Dobromiła Szachniewiczstarosta dzierżoniowski Grzegorz Kosowski oraz radny powiatu dzierżoniowskiego Marcin Pięt.

Obchody rozpoczęto o godzinie 10:00 od odprawienia uroczystej mszy świętej, którą poprowadził obecny na wydarzeniu ks. biskup Adam Bałabuch. Następnie uroczystość uświetniła część artystyczna, w której uczniowie szkoły zaprezentowali publiczności swoje talenty i umiejętności.

Jak zaznaczała nie tylko sama Pani dyrektor, ale i liczni goście współczesna młodzież potrzebuje dobrych autorytetów. Właśnie dlatego 20 lat temu, kiedy to pojawiły się pierwsze rozmowy na temat powołania patrona szkoły, zwrócono się w kierunku polskiego papieża. Była to postać wybitna – człowiek, który potrafił zjednoczyć Polaków, ucząc ich dobra, miłości, szacunku i pogoni za wiedzą i nieznanym. Był to również człowiek, który od zawsze pokładał wielkie nadzieje w młodych ludziach i stale zachęcał ich do nieustającego rozwoju, stawiania sobie nowych celów i pokonywania wszelkich przeszkód.