herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Za nami 24. Powiatowy Rajd Pieczonego Ziemniaka

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Niedziela 17 września upłynęła w turystycznym duchu Rajdu Pieczonego Ziemniaka. Frekwencja przekroczyła oczekiwania, ponieważ uczestników było około 400.

widok z lotu ptaka na Starą Jodłę

Uczestnicy wspólnie z przewodnikami pokonali 3 nowe trasy po Górach Sowich – dwie z Bielawy i jedną z Rościszowa. Meta rajdu znajdowała się na Starej Jodle powyżej Lasocina. Pogoda dopisała, dzięki czemu turyści na trasach mogli zachwycać się pięknem górskich widoków.

zbliżenie na przewodników podczas odprawy

Podczas finału rajdu wszystkich uczestników powitał starosta dzierżoniowski Grzegorz Kosowski. Na zmęczonych wędrówką turystów czekała grochówka oraz pieczone w ognisku ziemniaki. Wiele osób przyniosło kiełbaski, bo, jak powszechnie wiadomo, najlepiej smakują te samodzielnie upieczone. Wspólnemu biesiadowaniu czas umilały przygotowane konkursy, które cieszyły się zainteresowaniem dzieci i dorosłych. Wśród konkursów nie zabrakło konkursu na ziemniaczanego stworka, wyścigu w workach czy konkursu na najdłuższą obierkę ziemniaczaną.

dzieci prezentujące swoje ziemniaczane stworki

Rajd Pieczonego Ziemniaka popularyzuje turystykę pieszą oraz piękno Gór Sowich, a wzrastająca liczba jego uczestników świadczy o potrzebie organizacji imprez pozwalających spędzać czas rodzinnie.

Patronat nad 24. Powiatowym Rajdzie Pieczonego Ziemniaka objęło Nadleśnictwo Świdnica, za co serdecznie dziękujemy.

Wydarzenie koordynowało Biuro Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie.