herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

300 tys. zł dla powiatu na nowe boisko przy LO w Bielawie

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

W tym roku rozpocznie się kolejna inwestycja sportowa przy powiatowej szkole. Zewnętrzne boisko wraz z siłownią powstanie przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bielawie. Decyzję o przyznaniu środków na ten cel z rąk marszałka województwa Cezarego Przybylskiego odebrał starosta Janusz Guzdek.

We wtorek 5 maja w sali prasowej Stadionu Wrocław 2012 wręczono promesy na rozwój regionalnej infrastruktury sportowej. Wśród dolnośląskich samorządowców nie zabrakło powiatu dzierżoniowskiego.

– W styczniu tego roku zgłosiliśmy naszą inwestycję do „Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego na lata 2015-2017” – mówi starosta Janusz Guzdek. – Nasze zgłoszenie zostało przyjęte, co oznacza, że otrzymamy dofinansowanie, o jakie się staraliśmy. Wyniesie ono 300 tys. zł i pozwoli nam pomniejszyć udział środków własnych powiatu o 30 procent.

Nowy obiekt powstanie na terenie obecnej płyty asfaltowej – między budynkiem szkoły a salą gimnastyczną. Będzie to boisko o wymiarach 44×30, na którym zostaną wyznaczone dwa boiska do siatkówki, dwa boiska do koszykówki oraz boisko do piłki ręcznej.
boisko_LOBielawa_przed1

Poza tym inwestycja obejmie wykonanie zewnętrznej siłowni fitness, na której zostanie zainstalowanych dziewięć zróżnicowanych stanowisk do ćwiczeń, oraz bieżni 4-torowej o długości 100 m i skoczni w dal.

Budowa zewnętrznego boiska sportowego wraz z siłownią przy LO w Bielawie rozpocznie się jeszcze w tym roku, a zakończy w połowie przyszłego roku. Szacunkowy koszt inwestycji wynosi 1 mln zł.

W ostatnich latach znacznie poprawiły się warunki do uprawiania sportu w szkołach powiatowych. Powstało wiele nowych obiektów, wiele też zmodernizowano.
Boisko w Radiobudzie