herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

42-metrowa drabina na Dzień Strażaka

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

W tym roku strażacy obchodzili swoje święto wyjątkowo uroczyście. Powodem zorganizowania apelu w samym sercu miasta było przekazanie nowoczesnej drabiny o wartości 2,4 mln zł. Ostatnie takie wydarzenie miało miejsce 30 lat temu.

Do tej pory strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie korzystali z blisko 30-letniej, wysłużonej drabiny o długości 37 m. O zakup nowej starali się od kilku lat.

Udało się dzięki pozyskaniu 85% środków unijnych w ramach programu „Bezpieczny Dolny Śląsk – wzmocnienie systemu ochrony przeciwpożarowej Obszarów Natura 2000 – Góry Sowie”. Wpływ na ich przyznanie miały głównie decyzje komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu oraz Zarządu Województwa Dolnośląskiego. Pozostała część pochodziła z budżetu państwa.

Nowa drabina

Nowoczesny sprzęt kosztował 2,4 mln zł i już od czerwca będzie służył do ratowania życia ludzkiego.
– Bardzo cieszę się z tego zakupu, bo dzięki niemu mieszkańcy powiatu mogą się czuć bezpieczniej – mówi starosta Janusz Guzdek. – Z nową drabiną nasi strażacy będą w stanie dotrzeć w każde miejsce.

W tym niecodziennym wydarzeniu wzięli udział senator Stanisław Jurcewicz, poseł na Sejm RP Monika Wielichowska, wojewoda dolnośląski Tomasz Smolarz, członek Zarządu Województwa Zbigniew Szczygieł oraz przedstawiciele władz powiatu, wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu dzierżoniowskiego.

Uroczysty apel był okazją do wręczenia awansów, odznaczeń i dyplomów dla wyróżnionych strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, a także osób wspierających na co dzień straż pożarną.Laureaci konkursu o bezpieczeństwie

Podczas obchodów Dnia Strażaka laureaci szczebla powiatowego XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem: „Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga!” otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez starostę dzierżoniowskiego.

Informacja o wynikach konkursu i zdjęcia nagrodzonych prac

Zobacz materiał Telewizji Sudeckiej nt. Dnia Strażaka