herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa za nami

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Przybliżenie działań służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na terenie powiatu dzierżoniowskiego oraz przekazanie treści edukacyjnych o bezpieczeństwie – to główne cele Powiatowego Dnia Bezpieczeństwa, który odbył się 29 maja na dzierżoniowskim Rynku.

Organizatorzy jak co roku przygotowali wiele atrakcji, jak np.:
– pokazy sprzętu strażaków, policjantów oraz ratowników z Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego,
– szkolenia z kwalifikowanej pierwszej pomocy przeprowadzone przez strażaków,
– pokaz uwalniania osoby poszkodowanej z wraku samochodu osobowego przy wykorzystaniu sprzętu ratowniczego.
Pokaz sprzętu policji

W zabawach i rozmowach w dziećmi i młodzieżą poruszano tematy – jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia oraz na co uważać podczas zbliżających się wakacji.

Nie zabrakło też atrakcji typowo piknikowych dla najmłodszych, jak: dmuchane zamki – zjeżdżalnie czy malowanie twarzy.

Dzień Bezpieczeństwa 2015

Organizatorami akcji byli: Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie, Urząd Miasta w Dzierżoniowie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie, Komenda Powiatowa Policji w Dzierżoniowie, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Grupa Wałbrzysko – Kłodzka, Stowarzyszenie „Bezpieczna Gmina – Bezpieczny Powiat” w Dzierżoniowie oraz Market „Kaufland” z Dzierżoniowa.

Honorowy patronat nad tegorocznym Powiatowym Dniem Bezpieczeństwa objęli starosta dzierżoniowski oraz burmistrz Dzierżoniowa.

– Starostwo Powiatowe podejmuje wiele działań mających wpływ na poprawę bezpieczeństwa. Są to np. zakupy inwestycyjne, ale też akcje edukacyjne, które promują bezpieczne zachowania w sytuacji zagrożenia – mówi starosta Janusz Guzdek. – Cieszymy się, że mieszkańcy powiatu chętnie z nich korzystają.

Zobacz materiał Telewizji Sudeckiej nt. Dnia Bezpieczeństwa