herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

43. Mistrzostwa Polski Kibiców Sportowych zakończone finałem w Dzierżoniowie

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Mimo panującej pandemii do Dzierżoniowa zjechali w sobotę 27 czerwca najlepsi znawcy sportu w kraju, aby rozegrać 43. mistrzostwa Polski kibiców sportowych. Były to wyjątkowe mistrzostwa.

Wyjątkowe bo 20- te jubileuszowe przeprowadzone przez miejscowe stowarzyszenie „Super Kibic – Mistrz Wiedzy, Dżentelmen Sportowych Aren”. Mistrzostwa kibiców to jedyna w kraju impreza dla tych co zasiadają po drugiej stronie obiektów sportowych. Wydarzenie współfinansował między innymi Powiat Dzierżoniowski.

Panująca pandemia spowodowała, że po eliminacjach korespondencyjnych, do Dzierżoniowa przyjechało 17 śmiałków aby wyłonić spośród siebie mistrza kibiców na 2020 rok.

W końcowej rywalizacji najlepszym okazał się notariusz z Kluczborka Adam Sokołowski. Tym samym zdobył on tytuł najlepszego kibica w kraju po raz 23. Za zwycięstwo otrzymał puchar ufundowany przez Burmistrza Dzierżoniowa, który wręczyła zastępca burmistrza Dorota Pieszczuch. W klasyfikacji końcowej wyprzedził on Romana Strzałkowskiego z Darłowa, który otrzymał puchar ufundowany przez Starostę Dzierżoniowskiego. W imieniu Starosty puchar wręczała dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich Grażyna Wójcik. Trzecie miejsce i puchar wiceprezesa „Super Kibica” Grzegorza Walczaka zdobył Stefan Śliwa ze Świebodzic. Czwarte miejsce wywalczył Mirosław Prętkowski z Gostynia, piaty był Witold Kita z Wałbrzycha, a szóste miejsce zajął Andrzej Melniczak z Konina.

Oprócz nagród wręczono również wyróżnienia. Otrzymali je najlepsi w historii startów w mistrzostwach rozgrywanych w latach 2001 – 2020 w Dzierżoniowie. Tu najlepszym okazał się Adam Sokołowski, który otrzymał puchar Starosty Dzierżoniowskiego. Drugi w tej klasyfikacji, nagrodzony pucharem Burmistrza Dzierżoniowa, był Stefan Śliwa. Na najniższym stopniu podium stanął Witold Kita, który otrzymał puchar Prezesa „Super Kibica” Stanisława Sienkiewicza.

Kolejne miejsca w tej klasyfikacji zajęli: Sebastian Skrok, Roman Strzałkowski, Leszek Hajduga, Andrzej Melniczak i Sławomir Podrzycki.
Kolejne wyróżnienia i puchary otrzymali najlepsi z Dolnego Śląska i najlepsi z powiatu dzierżoniowskiego. Byli to Stefan Śliwa, który otrzymał puchar ufundowany przez Burmistrza Dzierżoniowa, drugi w tej klasyfikacji Witold Kita i trzeci Leszek Hajduga otrzymali puchary Zarządu „Super Kibica”.
Najlepszym w historii kibicem z powiatu dzierżoniowskiego został Zygmunt Możarowski z Bielawy. Otrzymał on puchar ufundowany przez Starostę Dzierżoniowskiego. Puchar prezesa „Super Kibica” dla najlepszego w historii mistrzostw kibiców otrzymał Adam Sokołowski. Wśród obecnych na mistrzostwach był Ryszard Kołtun z Krakowa, były dwukrotny mistrz Polski kibiców z lat 1975 i 1978 . Jemu też organizatorzy wręczyli puchar wiceprezesa „Super Kibica”. Obecny na imprezie radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Stanisław Jurcewicz, wręczył puchary najlepszym w historii w kraju, na Dolnym Śląsku i w powiecie dzierżoniowskim. Otrzymali je kolejno Adam Sokołowski, Stefan Śliwa i Zygmunt Możarowski. Zarząd „Super Kibica” nie zapomniał o tych co pomagali przy organizacji ostatnich 20 mistrzostwach kibiców wręczając podziękowania i pamiątkowe statuetki.
Dodatkowo szczególne wyróżnienie otrzymał prezes „Super Kibica” Stanisław Sienkiewicz, który otrzymał puchar ufundowany od kibiców za zorganizowanie dwudziestu finałów mistrzostw Polski kibiców sportowych.