herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Powiat Dzierżoniowski zaprasza na wakacyjną wycieczkę

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Wakacje w pełni, a wolny czas sprzyja zwiedzaniu i odkrywaniu nowych szlaków. Często okazuje się jednak, że wcale nie trzeba daleko wyjeżdżać, aby wycieczka była interesująca dla całej rodziny.

Z pewnością takim miejscem jest Powiat Dzierżoniowski, w którym znajdują się niezliczone kilometry ścieżki dla miłośników turystyki pieszej.
Tym razem w ramach projektu „Wakacje 2020 w Powiecie Dzierżoniowskim”, zachęcamy do spaceru ścieżką przyrodniczo-edukacyjną Ligota Mała – Przerzeczyn Zdrój.
Trasa jest bardzo łagodna, idealna do dłuższego spaceru z dziećmi. Jej długość to około 5,4 km, więc spokojnym tempem przejdziemy ją w 1,5 godziny.

Jest to typowa ścieżka przyrodnicza, dlatego też na jej trasie napotkamy przede wszystkim atrakcyjne kompleksy stawów wraz z żyjącymi w nich zwierzętami. Zachwyci nas również otaczająca przyroda – łąki, pola i las. Na szlaku nie zabraknie ciekawych obiektów architektonicznych, w tym na przykład Kościół pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, którego początki sięgają 1280 roku.

Dla osób, które przejdą ścieżkę i nadeślą zdjęcia z przebytej trasy na adres promocja@pow.dzierzoniow.pl, przygotujemy zestaw gadżetów promujących Powiat Dzierżoniowski.

Poniżej szczegółowy opis ścieżki wraz z przydatnymi informacjami oraz mapką.
MAPA ŚCIEŻKI

Spacer ścieżką możemy rozpocząć przy ulicy Kwiatowej, która przebiega pomiędzy Piławą Górną a Przerzeczynem Zdrój. Jest to wygodne, ponieważ tuż obok znajduje się przystanek autobusowy. Przy zjeździe z ulicy Kwiatowej w stronę Ligoty Małej, tuż przed nieczynnym przejazdem kolejowym znajduje się tablica informująca o przebiegu ścieżki.

Dla osób przyjeżdżających autem polecamy rozpocząć przejście ścieżki od strony Przerzeczyna Zdrój z uwagi na możliwość zaparkowania samochodu. W Przerzeczyniu Zdrój przy ulicy Zdrojowej 26 stoi pierwsza tablica informująca o przebiegu ścieżki. Na przeciwko tablicy znajduje się Kościół pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Ścieżka w swoim przebiegu układa się w literę „U”, a więc jej koniec i początek nie łączą się. Punkty początku i końca trasy znajdują się w jednej linii w odległości ok. 1,3 km, dlatego bez problemu można przejść pomiędzy nimi, np. wrócić do zaparkowanego samochodu.

Cała ścieżka oznaczona jest białym kwadratem z zielonym paskiem. Na trasie jest ustawionych 10 tablic edukacyjnych, informujących o walorach przyrodniczych danego odcinka.

Zapraszamy do wędrówki po ścieżce.