herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

70 lat pieszyckiego Zespołu Szkół

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Zespół Szkół w Pieszycach obchodzi w tym roku 70-lecie istnienia. Uroczystości związane z jubileuszem odbyły się 6 października w obecności samorządowców, byłych nauczycieli szkoły, absolwentów i obecnych uczniów.

O historii szkoły mówił Jan Łyś, który w latach 1962-1987 pełnił funkcję dyrektora placówki. Szkoła zmieniała się przez lata. Przenoszona też była do różnych budynków. Początkowo była to szkoła o profilu rolniczym i dlatego dla wielu mieszkańców pozostała „rolniczówką”. Obecnie jest to Zespół Szkół, w którego skład wchodzi szkoła średnia i wygasające gimnazjum. Kształcą się w niej uczniowie na kierunkach: technolog żywienia, hotelarz i spedytor.

– Siedemdziesiąt lat istnienia to zapis wielu pięknych, ale i niełatwych chwil życia szkoły. To zapis poszukiwań dróg rozwoju, głównie w zakresie kształcenia zawodowego, to kalejdoskop zmian wywołanych przez czynniki wewnętrzne i zewnętrzne, to pasmo sukcesów, ale i trudnych doświadczeń – mówił wicestarosta Marek Piorun.

Szkoła jest ważnym elementem miasta, z którym wiąże się wiele wspomnień i ważnych momentów historycznych. Uczniowie szkoły często brali udział w miejskich uroczystościach. Natomiast na terenie placówki odbywały się spotkania, konkursy, rozgrywki sportowe oraz imprezy o zasięgu lokalnym.

Zebrani goście na ręce dyrektora szkoły Beaty Tomaszczyk składali gratulacje z okazji wspaniałego jubileuszu i życzyli kolejnych wielu lat oraz rozwoju placówki. Wicestarosta Marek Piorun wręczył nagrody wyróżniającym się nauczycielom i uhonorował okolicznościowym medalem „Zasłużony dla Oświaty Powiatu Dzierżoniowskiego” emerytowanych nauczycieli placówki.
Na zakończenie dla zebranych wystąpili uczniowie trzeciej klasy gimnazjum. Po ich występie nie zabrakło jubileuszowego tortu, którym zostali poczęstowani jubileuszowi goście.