herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Bezpieczny Mieszkaniec Powiatu Dzierżoniowskiego

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Mieszkańcy Powiatu Dzierżoniowskiego będą mogli otrzymać bezpłatnie maseczkę, która zmniejsza ryzyko zakażenia COVID-19.

Wszystko dzięki współpracy starosty dzierżoniowskiego Grzegorza Kosowskiego i wojewody dolnośląskiego Jarosława Obremskiego, przy udziale wicewojewody Jarosława Kresy, w ramach której powiat otrzymał z województwa 50.000 maseczek.

7 i 8 kwietnia starosta przekazał otrzymane materiały na ręce burmistrzów, wójtów oraz innych przedstawicieli gmin Powiatu Dzierżoniowskiego. W najbliższych dniach gminy rozpoczną dystrybucję maseczek według własnych harmonogramów.

Jest to kolejna odsłona akcji pod hasłem Bezpieczny Mieszkaniec Powiatu Dzierżoniowskiego, która jest realizowana od początku pandemii. Tylko w 2020 roku w ramach wspomnianej akcji powiat przekazał około 130.000 maseczek ochronnych, około 33.000 litrów płynu do dezynfekcji oraz 140 termometrów dla jednostek organizacyjnych powiatu, placówek oświatowych w powiecie, służb, inspekcji i straży, organizacji pozarządowych oraz mieszkańców powiatu.

Oprócz tego, w celu zmniejszenia rozprzestrzeniania się COVID – 19, powiat za pośrednictwem Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie realizuje testy na obecność koronawirusa oraz szczepienia populacyjne. Dodatkowo samorząd powiatu współpracuje z miastem Dzierżoniów, które podjęło się przygotowania masowego centrum szczepień na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji. Ze strony miasta zadanie to koordynuje zastępca burmistrza Dorota Pieszczuch.

Dla nas zdrowie i życie mieszkańców jest kwestią najważniejszą i cieszę się z bardzo dobrej współpracy na rzecz walki z COVID-19 zarówno z wojewodą dolnośląskim, jak i z wszystkimi wójtami i burmistrzami gmin Powiatu Dzierżoniowskiego – powiedział starosta Grzegorz Kosowski podczas spotkania z dziennikarzami 8 kwietnia. Starosta podziękował również komendantowi Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie Mariuszowi Piaseckiemu za pomoc w transporcie maseczek.