herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Obostrzenia sanitarne przedłużone do 18 kwietnia

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

7 kwietnia rząd zdecydował o przedłużeniu obostrzeń sanitarnych, które zostały wprowadzone 27 marca na terenie całej Polski. Ograniczenia w życiu społecznym i gospodarczym potrwają do 18 kwietnia, o czym poinformował dzisiaj Minister Zdrowia.

Obostrzenia oznaczają dalsze zawieszenie działalności przedszkoli i żłobków, salonów fryzjerskich, kosmetycznych i części sklepów wielkopowierzchniowych, a także limity wiernych w kościołach.
W sklepach o powierzchni do 100 mkw. limit przebywających klientów wynosi 1 osobę na każde 15 mkw., a w większych sklepach – 1 osoba na każde 20 mkw.

Zgodnie z decyzją rządu zawieszona jest nadal działalność sklepów meblowych i budowlanych o powierzchni powyżej 2 tys. m kw.

Z kolei liczba wiernych w kościołach pozostaje zmniejszona do 1 osoby na każde 20 metrów kwadratowych.
Hurtownie i składy budowlane mogą działać normalnie.

Zamknięte pozostają galerie handlowe, z wyjątkiem funkcjonujących w nich aptek, drogerii, sklepów spożywczych, salonów prasowych i księgarni.

Rząd podtrzymał również decyzję o zamknięciu salonów urody, kosmetycznych i fryzjerskich. 
Zamknięte są nadal żłobki i przedszkola. Będą mogły z nich korzystać jedynie dzieci rodziców wykonujących zawody medyczne i służb porządkowych, podczas wykonywania przez nich obowiązków służbowych.

Całkowicie zamknięte są obiekty sportowe. Trenować mogą w nich wyłącznie zawodowi sportowcy. Zamknięte są również korty tenisowe i ścianki wspinaczkowe.