Strona startowa Promocja, Kultura, Sport i Turystyka

Aktualności – promocja, kultura, sport i turystyka

Prosto od Rolnika

Zapraszamy do udziału w Targach Zdrowej Żywności "Prosto od Rolnika", które odbywać się będą tradycyjnie w Lutomierzu. Najbliższe kulinarne spotkanie będzie miało miejsce 19 lipca.

Wyrusz trasą “Czarny Rycerz”

Rozpoczyna się następny tydzień wakacji. Dla mieszkańców powiatu dzierżoniowskiego, którzy czas wolny od nauki i pracy postanowili spędzić na miejscu, mamy kolejną propozycję ciekawej wycieczki.

Oddali hołd ofiarom Rzezi Wołyńskiej

Lokalna społeczność spotkała się w sobotę 11 lipca na Cmentarzu Komunalnym w Dzierżoniowie pod pomnikiem Pamięci Ofiar Ludobójstwa Polaków na Kresach Wschodnich, by oddać hołd ofiarom Rzezi Wołyńskiej.

Co na weekend w Powiecie Dzierżoniowskim

Jeśli nie macie planów na nadchodzący weekend i zastanawiacie się, jak można ciekawie spędzić wolny czas, przeczytajcie nasze weekendowe propozycje.

Trasa pełna wspaniałych widoków

W czwartek 9 lipca obchodzimy nietypowy dzień - Dzień chodzenia do pracy inną drogą. Już teraz więc zapraszamy mieszkańców powiatu, aby przejść na przykład przez Rościszów. To właśnie tam jest początek prezentowanej poniżej trasy. Oczywiście ścieżkę można też pokonać w wolnym czasie z całą rodziną.

Gratulacje za 40 lat pracy twórczej

Adam Lizakowski to pochodzący z powiatu dzierżoniowskiego poeta i prozaik, który swoją twórczością przyczynia się do promowania naszej „małej ojczyzny” w świecie. 2 lipca odebrał z rąk Starosty Dzierżoniowskiego Grzegorza Kosowskiego i Przewodniczącego Rady Powiatu Dzierżoniowskiego Jacka Grzebielucha podziękowania i gratulacje za swoją wieloletnią pracę twórczą.

ZOBACZ WSZYSTKIE INFORMACJE