herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Dolnośląska Nutka 2020

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Zapraszamy młodych utalentowanych wokalistów, nie tylko z powiatu dzierżoniowskiego, do udziału w drugiej edycji Dolnośląskiej Nutki 2020.

W tym roku wydarzenie będzie miało charakter międzynarodowy, ponieważ zgłoszenia nadesłali uczestnicy między innymi z Ukrainy i Czech. Swój udział zapowiadają również wokaliści z Niemiec.

Festiwal odbywać się będzie w Bielawie, a dokładnie w Dolnośląskim Inkubatorze Art-Przedsiębiorczości od 24 do 26 kwietnia. Termin nadsyłania utworów demo z własnym wykonaniem, upływa 31 marca.

Szczegółowe informacje organizacyjne znaleźć można w regulaminie imprezy oraz w opublikowanych poniżej materiałach promocyjnych.

Warto również wspomnieć o jurorach Dolnośląskiej Nutki 2020. Będą to:
Joanna Horodko – Śpiewaczka operowa (sopran). Absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu. Laureatka licznych konkursów krajowych i zagranicznych, między innymi finalistka i laureatka nagrody specjalnej na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Passau (Niemcy 2005) i finalistka XII Międzynarodowego Konkursu Wokalnego na Sycylii (Włochy 2009),

Jacek Jagłowski – Wieloletni prezes wytwórni muzycznych: Warner Music Polska, Sony Music Polska oraz polskiej niezależnej wytwórni QL Music, dyrektor marketingu Universal Music Polska – specjalista polskiego i zagranicznego rynku muzycznego.,

Artur Orzech – Polski dziennikarz muzyczny, konferansjer, a także prezenter radiowy i telewizyjny. Współzałożyciel zespołu rockowego Róże Europy, gdzie był gitarzystą i autorem muzyki na pierwszych dwóch płytach – Stańcie przed lustrami i Krew Marilyn Monroe,

Lanberry – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, właścicielka niebanalnego głosu, która odważnie eksperymentuje z szeroko pojętą muzyką elektroniczną. To dzięki niej Polska dwa razy triumfowała w Eurowizji Junior. Jest współautorką utworu Anyone I Wont to Be, którym Roksana Węgiel zwyciężyła w konkursie w 2018 roku oraz Superhero Viki Gabor zwycięskiego utworu z 2019 roku.