herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

WielkaMoc Tradycji tuż, tuż

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Lubisz Wielkanoc? Pisanki, palmy, potrawy wielkanocne, śmigus-dyngus czy zbijanie jajek? Jeśli lubisz nasze polskie tradycje na tej imprezie nie może Cię zabraknąć!

Mazurki, ale też inne pyszności będą królowały na świątecznych stołach. Będzie kolorowo, wesoło i pysznie! Zapraszamy na WielkąMoc Tradycji w niedzielę, 29 marca.

WielkaMoc Tradycji to nowa impreza, po raz drugi w naszym powiecie, jednak silnie związana z tradycjami. Przed budynkiem DOK-u stanie Jarmark Wielkanocny. W sali koncertowej Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury będzie można obejrzeć najładniej udekorowane świąteczne stoły, a na nich potrawy wielkanocne. W tym roku tematem przewodnim będzie mazurek. Prezentować się będą koła gospodyń wiejskich oraz organizacje pozarządowe. Impreza rozpocznie się o godz. 12.00 i potrwa do godz. 17.00.

W salach plastycznych, już od godz. 10.00 będzie można wziąć udział w warsztatach pisankarskich oraz tworzenia kartek wielkanocnych i kwiatów z bibuły. Na terenie przed DOK-iem stanie Wielkanocny Jarmark, gdzie czekać będzie pyszne swojskie jadło od lokalnych wystawców.

Przez cały dzień na scenie w sali koncertowej śpiewać będą lokalne chóry i zespoły, sprawdzimy też czyje jajko okaże się najtwardsze. Konkurs zbijania jaj o tytuł Wielkanocnego Mocarza na pewno dostarczy wielu pozytywnych emocji. Rozstrzygnięty zostanie także powiatowy konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Do zobaczenia w niedzielę, 29 marca.
Organizatorami wydarzenia są miasto Dzierżoniów, Powiat Dzierżoniowski, gmina Dzierżoniów, Dzierżoniowski Ośrodek Kultury oraz Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów.

Szczegółowy harmonogram:

10.00-14.00 – warsztaty wielkanocne: pisanek, palm, kwiatów z bibuły i kartek świątecznych
11.30 – otwarcie sal wystawienniczych
12.00 – oficjalne otwarcie ze sceny
program artystyczny
rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Palm Wielkanocnych
prezentacja stołów
Bitwa Mocarzy
od godz. 12.00 w Jazz Cafe będzie można kupić żurek wielkanocny
od godz. 15.00 – sprzedaż potraw ze stołów
17.00 – zakończenie imprezy.

REGULAMIN KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ
KARTA ZGŁOSZENIA DLA RĘKODZIELNIKÓW
KARTA ZGŁOSZENIA – HANDEL