herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Droga Dobrocin – Roztocznik wyremontowana

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Dobiega końca pierwsza powiatowa inwestycja drogowa. Remont drogi z Dobrocina do Roztocznika jest wykonywany dzięki środkom zewnętrznym pozyskanym przez powiat dzierżoniowski w wysokości 80 procent wartości.

Droga powiatowa nr 3011D z Dobrocina do Roztocznika została zmodernizowana na odcinku ponad 1 km. W ramach prac wykonano nową, wzmocnioną nawierzchnię. Pozostało jeszcze przygotowanie poboczy i malowanie drogi.

Inwestycję o wartości blisko 370 tys. zł prowadzi firma Skanska SA. Za jej realizację powiat dzierżoniowski zapłaci jedynie 20 procent wartości, dzięki pozyskaniu dotacji z budżetu państwa w ramach programu usuwania skutków klęsk żywiołowych.

– W ubiegłym roku zmodernizowaliśmy 1 km tej drogi. W tym roku wymieniliśmy nawierzchnię na pozostałym odcinku – mówi starosta Janusz Guzdek.

W ramach wsparcia udzielonego powiatowi na odbudowę zniszczonej infrastruktury zostanie również wykonany remont drogi 3014D Uliczno – Słupice na odcinku ok. 400 m. Prace o wartości 116 tys. zł zostaną wykonane w najbliższych dniach przez firmę Bisek – Asfalt z Kostomłotów.