herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Nowoczesna i przyjazna

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Wystartowała nowa strona internetowa Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie. Ma ona zmienioną szatę graficzną, automatycznie dostosowuje się do urządzeń mobilnych i jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych.

Nowa strona jest responsywna. W skrócie oznacza to, że strona automatycznie dopasowuje do różnych rozdzielczości ekranowych. Dzięki tej funkcjonalności właściciele telefonów komórkowych i tabletów mają większy komfort przeglądania strony na tych urządzeniach.

Nowa strona wychodzi naprzeciw potrzebom nie tylko nowoczesnych użytkowników sieci, ale również osób niepełnosprawnych. Jest zgodna z najnowszymi standardami dostępności.

W założeniu witryna miała być także bardziej przejrzysta i czytelna, aby mieszkańcy, turyści, przedsiębiorcy i przedstawiciele NGO łatwiej mogli odnaleźć potrzebne informacje. Z pewnością sprzyja temu nowy układ strony, który w górnej części (na pierwszym ekranie) skupia najważniejsze treści i nie trzeba przewijać strony w ich poszukiwaniu.

– Mam nadzieję, że nowa strona spełni oczekiwania internautów i wpłynie na poprawę wizerunku naszego urzędu jako nowoczesnego i przyjaznego – mówi starosta Janusz Guzdek.

Opinie i uwagi mieszkańców na temat strony można przesyłać na adres e-mail: opinie@pow.dzierzoniow.pl temat: nowa strona. Zapraszamy do współpracy!