herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Ekstremalnie! Nie tylko dla twardzieli.

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Okolice Jeziora Bielawskiego już po raz czwarty zamienią się w poligon doświadczalny dla wszystkich chcących zmierzyć się z trasą Biegu Gladiatora.

Dla śmiałków organizatorzy przygotowali dwa dystanse: Normal i Extreme. Na pierwszym o długości 7 kilometrów ustawionych zostanie 40 przeszkód, drugi o długości 11 kilometrów będzie miał o 20 przeszkód więcej. Jakie to przeszkody? Między innymi ściany, tunele, opony, liny, wspinaczka i dużo, bardzo dużo wody i błota. Ponadto trasy biegu zostały wytyczone zboczami Gór Sowich więc poza wspaniałymi widokami same w sobie dla wielu mogą się okazać nie lada przeszkodą. Wszystko po to by maksymalnie zmęczyć uczestników. Sami organizatorzy na oficjalnej stronie imprezy obiecują:
„Postaramy się, abyście linię mety przekroczyli na czworakach, doszczętnie wykończeni i zmieszani z błotem”. Przeglądając filmy i zdjęcia z poprzednich edycji, można być pewnym, że dotrzymają słowa.

W tym roku po raz pierwszy stworzona została trasa Gladiator Young dla kategorii wiekowej 12-15 lat. Będzie ona miała długość 3 kilometrów i 15 przeszkód. Na jedno kilometrowej trasie będą mogli sprawdzić się również najmłodsi w wieku od 6 do 11 lat.

Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie włączyło się w bieg ustawiając na trasie własną przeszkodę. Mamy nadzieję, że nie przysporzy ona uczestnikom wielu problemów.

Wszystkim uczestnikom zawodów życzymy bardzo dużo siły, wytrwałości i samozaparcia.