herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

„Eleni” Ambasadorem Powiatu Dzierżoniowskiego

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Pierwszym Ambasadorem Powiatu Dzierżoniowskiego została słynna polska wokalistka Eleni Tzoka. Uchwałę w tej sprawie podjęła podczas sesji 17 grudnia Rada Powiatu.

Wręczenie tytułu honorowego odbędzie się w sposób uroczysty i nastąpi podczas charytatywnego Balu Starosty 1 lutego 2020 roku. Każdy kto chciałby być świadkiem tego wydarzenia może jeszcze rezerwować miejsca i kupować bilety wstępu. Trzeba się spieszyć, ponieważ zainteresowanie Balem jest bardzo duże. Naprawdę warto, ponieważ wśród wielu atrakcji zaplanowanych na ten wieczór znajduje się między innymi recital „Eleni”.
Szczegółowe informacje w sprawie Balu Starosty można otrzymać w Biurze Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Powiatu Dzierżoniowskiego – tel. 74 831 66 01, promocja@pow.dzierzoniow.pl.

Wniosek o przyznanie Tytułu Honorowego „Ambasador Powiatu Dzierżoniowskiego” złożył do Rady Powiatu starosta Grzegorz Kosowski. Poniżej zamieszczamy treść uzasadnienia:

Składam wniosek o nadanie Tytułu Honorowego „Ambasador Powiatu Dzierżoniowskiego” Pani Eleni Tzoka, znanej szerokiej publiczności jako „Eleni”.
Pani Tzoka pochodzi z terenu Powiatu Dzierżoniowskiego, a dokładnie z Bielawy, gdzie urodziła się 27 kwietnia 1956 roku. Jest jedną z najpopularniejszych polskich wokalistek. Mimo bogatej kariery scenicznej, prowadzonej w Polsce i za granicą, Eleni Tzoka nigdy nie zapomniała
o swoich korzeniach. Co więcej zawsze publicznie podkreśla swoje pochodzenie, bardzo pozytywnie wypowiadając się o miejscu, w którym spędziła swoją młodość.

Eleni Tzoka jest laureatką wielu nagród i wyróżnień. Otrzymała między innymi: Order Uśmiechu, wyróżnienie „Czerwona Kokardka” – przyznawane osobom w szczególny sposób przyczyniającym się do poprawy jakości życia ludzi z wirusem HIV i chorych na AIDS, Medal św. Brata Alberta, Nagrodę Zasłużony dla Miasta Poznania, Nagrodę św. Rity, a także Honorowe Obywatelstwo Bielawy.
Eleni Tzoka jest ciągle aktywną artystką. Posiada na swoim koncie kilkanaście albumów muzycznych, które systematycznie wydaje od 1978 roku. Jej najnowszy album zatytułowany „Statek do Pireusu” pochodzi z 2019 roku.

Eleni Tzoka jest podziwiana nie tylko za swój dorobek artystyczny, ale także za życiową postawę. Mimo ogromnej tragedii, która wydarzyła się w jej życiu pokazała, że wybaczenie jest możliwe nawet w najtrudniejszych i najbardziej tragicznych sytuacjach.
Sądzę więc, że Pani Tzoka – mimo braku oficjalnego tytułu honorowego – zawsze pełniła rolę nieformalnego ambasadora naszego powiatu. Biorąc pod uwagę powyższe uważam, że nadanie Tytułu Honorowego „Ambasador Powiatu Dzierżoniowskiego” Pani Eleni Tzoka, jest jak najbardziej uzasadnione.

Uchwała o nadaniu Tytułu Honorowego „Ambasador Powiatu Dzierżoniowskiego” została przez Radę Powiatu przyjęta jednogłośnie.