herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Festiwal techniki w Radiobudzie

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Zainteresowanie techniką jako sferą codzienności, która ma wpływ na współczesne życie człowieka – to główny cel I Powiatowego Festiwalu Techniki, który odbył się 19 marca w Zespole Szkół nr 1 w Dzierżoniowie.

– Współczesny świat potrzebuje osób z wykształceniem technicznym, które gwarantuje pracę i dobre zarobki. Dlatego chcemy zainteresować młodzież techniką, bo jej znajomość daje satysfakcję i szanse na realizację zainteresowań – mówi Aneta Błaszczuk, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Dzierżoniowie, który kształci przyszłych absolwentów mechatroniki, informatyki, elektryki, automatyki i mechaniki.

Jedną z form zwrócenia uwagi na techniczną sferę codzienności była organizacja I Powiatowego Festiwalu Techniki. W ramach przedsięwzięcia odbył się konkurs dla uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu dzierżoniowskiego. Zadaniem uczniów było wykonanie projektu z zakresu mechaniki, mechatroniki lub informatyki.

Efekty swojej pracy uczniowie prezentowali podczas finału konkursu, który odbył się 19 marca. I miejsce w dziedzinie mechatroniki zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Dzierżoniowie. Najlepszy projekt z zakresu mechaniki wykonali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieszycach. Natomiast wśród prac informatycznych I i II miejsce zajęli reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 5 w Dzierżoniowie, a III miejsce przypadło w udziale SP nr 1 w Pieszycach.

Impreza, w której udział wziął wicestarosta Andrzej Bolisęga, została zorganizowana w ramach powiatowego grantu oświatowego.