herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Gmina Dzierżoniów dołącza do akcji pomocowej dla pacjentów szpitala

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

18 listopada Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie wraz z Dziennym Domem Senior+ rozpoczęło akcję „Pakiet dla pacjenta Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie”, której celem jest wsparcie pacjentów najpotrzebniejszymi rzeczami, które przydadzą się podczas przedłużającego się pobytu w szpitalu. Do pomocy w zbiórce dołącza również Gmina Dzierżoniów.

Grafika promująca pomoc rzeczową dla pacjenta. Grafika podzielona na kilka prostokątów, okienek z napisami. W jednym okienku zdjęcie szpitala. Treść pokrywa się z informacją w artykule..

Na oddziale covidowym Dzierżoniowskiego szpitala przebywa nawet kilkudziesięciu pacjentów. Często trafiają do szpitala nieprzygotowani na dłuższy pobyt, a odwiedziny nie są możliwe. Artykuły pierwszej potrzeby może dostarczyć pacjentowi rodzina, jednak zdarza się, że pacjentami są osoby samotne lub znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej.

Odzew wśród mieszkańców powiatu po rozpoczęciu akcji jest tak duży, że do akcji postanowiła dołączyć Gmina Dzierżoniów, do której wiele osób kierowało pytania dotyczące możliwości przekazania wsparcia rzeczowego pacjentom w ich imieniu. Od dzisiaj wszyscy mieszkańcy Gminy Dzierżoniów i pozostałych miejscowości powiatu, którzy chcą dołączyć do akcji ale nie mają możliwości aby dotrzeć do Dzierżoniowa z produktami dla pacjentów, będą mogli przekazać je do jednej z filii Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów w Mościsku, Ostroszowicach, Uciechowie, Tuszynie, Piławie Dolnej, Owieśnie lub Roztoczniku. Produkty te będą dostarczane do Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie przez pracowników biblioteki lub gminy.

Przypominamy, że akcja polega na zbiórce najpotrzebniejszych artykułów, takich jak: woda (w butelkach 0,5l), mydło (w kostkach lub w płynie), płyn do golenia i maszynki, pasta do zębów i szczoteczka, podpaski, chusteczki higieniczne (zwykłe i wilgotne) oraz ręczniki (materiałowe).

Zbiórka trwa równocześnie w Dziennym Domu Senior+ (Dzierżoniów, ul. Świdnicka 35) do odwołania.

Szczegółowych informacji w tej sprawie udziela Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie (Biuro Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki, tel. 74 882 52 30, e-mail: promocja@pow.dzierzoniow.pl), Dzienny Dom Senior +, tel. 74 831 13 20, e-mail: dyrektor@ddps.pl, oraz Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta w Mościsku, tel. 74 830 31 42, e-mail: biblioteka.moscisko@wp.pl.