herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

III Powiatowy Dzień Organizacji Pozarządowych

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

W niedzielę 17 maja na terenie OSiR-u w Dzierżoniowie w godzinach od 13.00 do 18.00 odbędzie się III Powiatowy Dzień Organizacji Pozarządowych „NGO – to jest to!”, podczas którego mieszkańcy będą mogli zapoznać się z działalnością lokalnych organizacji pozarządowych. Będą pokazy, konkursy, zajęcia z rękodzieła, kiermasze wyrobów artystycznych i kulinarnych, a także gry i zabawy dla dzieci i dorosłych.

– Zachęcam mieszkańców powiatu do udziału w tej imprezie. Dzięki niej będzie można zapoznać się z tym, czym zajmują się lokalne stowarzyszenia, kluby i związki, a przy okazji ciekawie spędzić czas – mówi starosta Janusz Guzdek.

Przedsięwzięcie już po raz trzeci organizuje Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie. Tym razem swój potencjał i dorobek zaprezentuje 50 organizacji pozarządowych z powiatu dzierżoniowskiego. Płyta stadionu OSiR zostanie podzielona na kilka stref – namiotową, animacyjną, sportową, bezpieczeństwa i działań prozdrowotnych.

III Powiatowy Dzień Organizacji Pozarządowych odbędzie się w połączeniu z dwiema imprezami organizowanymi przez Miasto Dzierżoniów oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie – Terenowym Rajdem Amatorów Kolarstwa i Turystyki TRAKT 2015 oraz Otwartymi Mistrzostwami Dzierżoniowa w Grillowaniu z Mrówką.

W tym roku dodatkowo zostanie przeprowadzony konkurs na najciekawsze stoisko organizacji pozarządowej, a osoby oddające swój głos wezmą udział w losowaniu nagród.

Poza tym w dniach od 11 do 22 maja odbędą się Dni Otwarte Organizacji Pozarządowych, podczas których organizacje będą prezentować swoją codziennej działalności we własnej siedzibie lub w miejscach, w których skupia się ich praca.
Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

Harmonogram działań w ramach Dni Otwartych Organizacji Pozarządowych (pobierz plik pdf)

Regulamin konkursu na najciekawsze stoisko organizacji pozarządowej (pobierz plik pdf)